Հասարակություն 10:05 10/02/2020 Հայաստան
Փետրվարի 10-ին՝ ժամը 9:30-ի դրությամբ, Մցխեթա-Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարhը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար։ Այս մասին ՀՀ  տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությանը տեղեկացրել են Վրաստանի տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների նախարարության ճանապարհային դեպարտամենտից:
Երեկ ժամը 23:00-ի դրությամբ, ՀՀ ԱԻՆ հաղորդմամբ, ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ռուսական կողմում կա կուտակված 838 տրանսպորտային միջոց՝  720 բեռնատար և 118 մարդատար ավտոմեքենա:

Общество 10:54 10/02/2020 Армения
10 февраля по положению на 09:30 по местному времени, автодорога Мцхета-Степанцминда-Ларс закрыта для всех видов транспортных средств. Об этом сообщает пресс-служба министерства территориального управления и инфраструктур РА со ссылкой на данные, полученные из департамента автомобильных дорог Министерства регионального развития и инфраструктуры Грузии.
Накануне по положению на 23:00 по местному времени, как сообщает МЧС РА, согласно полученным из ЦУКС МЧС России по Республике Северная Осетия данным, с российской стороны на границе наблюдалось скопление 838 транспортных средств: 720 – грузовых автомобилей и 118 – легковых автомобилей.