Մշակույթ 11:42 11/02/2020 Հայաստան
Հայաստանի Ազգային պատկերասրահում  բացվելու է  իսպանացի հանրահայտ գեղանկարիչներ՝  սյուրռեալիզմի հիմնադիրներից Սալվադո Դալիի և Կուբիստական շարժման հիմնադիր Պաբլո Պիկասոյի աշխատանքների ցուցահանդեսը:
Ազգային պատկերասրահի հանրային կապերի պատասխանատու Անուշ Նիկողոսյանը Panorama.am-ին տեղեկացրեց, որ պատկերասրահը պատրաստում է լայնածավալ, մեծ, ժամանակավոր ցուցահանդես՝ Սակվադո Դալի և Պաբլո Պիկասո: Նրա խոսքով, ամսաթիվը դեռ հայտնի չէ:
«Մոսկվայից՝ մասնավոր հավաքածուից, գործեր են բերվելու: Մոտ երկու ամիս կմնա Ազգային պատկերասրահում»,- ասաց Ա. Նիկողոսյանը:

Culture 12:58 11/02/2020 Armenia
The National Gallery of Armenia will host an exhibition of works by prominent Spanish artists Salvador Dali, one of the founders of the surrealist movement, and Pablo Picasso, the founder of the Cubism movement.
Speaking to Panorama.am, Anush Nikoghosya, the head of the Public Relations Department of the National Gallery, said the gallery is preparing to open a large-scale, temporary exhibition entitled “Salvador Dali and Pablo Picasso”, but she could not unveil specific timeframes.
“Works will be brought from Moscow’s private collection. They will remain in the National Gallery for around two months,” Nikoghosyan said.