Ջիգարխանյանը «լքված և միայնակ չէ»
ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Արմեն Ջիգարխանյանի առողջական վիճակը կայուն է, առաջիկայում նա պատրաստվում է գալ թատրոն: Ռիա նովոստիին ասել է Արմեն Ջիգարխանյանի ղեկավարությամբ Մոսկվայի դրամատիկական թատրոնի թատերախմբի ղեկավար Վյաչեսլավ Դյաչենկոն:
«Տատյանա Վլասովան (Ջիգարխանյանի նախկին կինը) պատմել է, որ Արմեն Ջիգարխանյանը հիմա լավ վիճակում է, լավ տրամադրություն ունի, հատկապես խնդրել է ԶԼՄ ներկայացուցիչներին փոխանցեմ, որ խոսակցությունները, որոնք նրանք տարածում են դերասանի մասին՝ նա միայնակ է և լքված, իրականությանը չեն համապատասխանում: Արմեն Բորիսովիչն այժմ գտնվում է իրեն հարազատ մարդկանց շրջապատում, նրան անընդհատ այցելում են ընկերները, որոնց հետ նա հաճույքով է շփվում»,- ասել է Դյաչենկոն:
2017 թվականի հոկտեմբերին Ջիգարխանյանի առողջությունը կտրուկ վատացել է. դերասանը հիվանդանոց էր ընկել, ամուսնալուծվել երրորդ կնոջ՝ Վիտալինա Ցիմբալյուկ-Ռոմանովսկայայից: Ջիգարխանյանը պարբերաբար բուժում է անցնում հիվանդանոցներում և առողջարաններում: Օգոստոսին դերասանը երկար ընդմիջումից հետո առաջին անգամ գնացել է թատրոն՝ նոր թատերաշրջանը բացելու համար:
Տատյանա Վլասովայի հետ Ջիգարխանյանն ամուսնացած է եղել 1967-2015 թվականներին: 2019 թ. սեպտեմբերին ԶԼՄ-ում տեղեկատվություն էր հայտնվել, որ նա վերադարձել է ԱՄՆ-ից, որպեսզի խնամի նախկին ամուսնուն:

Общество 20:00 11/02/2020 В мире
Состояние народного артиста СССР Армена Джигарханяна стабильное, в ближайшее время он собирается прийти в театр, сообщил РИА Новости завтруппой Театра Армена Джигарханяна Вячеслав Дьяченко.
«Татьяна Сергеевна (экс-супруга Джигарханяна)  рассказала, что Армен Борисович сейчас в хорошем состоянии, в хорошем настроении, и особенно попросила донести до представителей СМИ, что сплетни, которые распространяются сегодня о том, что он брошен и одинок, не соответствуют действительности, что Армен Борисович сейчас находится в окружении своих родных близких людей, к нему постоянно приходят друзья, с которыми он с удовольствием общается», – сказал Дьяченко.
Здоровье Джигарханяна резко ухудшилось в октябре 2017 года: актер попал в больницу, развелся со своей третьей женой Виталиной Цымбалюк-Романовской и начал с ней судебную тяжбу. Джигарханян регулярно проходил лечение в больницах и санаториях.
Актер был в браке с Татьяной Власовой с 1967 по 2015 год. В сентябре 2019 года в СМИ появилась информация, что она приехала из США, чтобы ухаживать за бывшим мужем.