Սպորտ 11:17 12/02/2020 Աշխարհում
Իտալիայի մայրաքաղաք Հռոմում շարունակվում է ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունը: Բուլղարիան ներկայացնող հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտիկ 18-ամյա  Էդմոնդ Նազարյանը 55 կգ քաշայինների եզրափակչում 7:3 հաշվով հաղթել է Ռուսաստանի ներկայացուցիչ, գործող չեմպիոն Վիտալի Կաբալոևին ու հռչակվել Եվրոպայի չեմպիոն:
Էդմոնդ Նազարյանը Օլիմպիական կրկնակի չեմպիոն Արմեն Նազարյանի որդին է:
«Ես շատ ուրախ եմ, որ կարողացա նվաճել Եվրոպայի առաջնության ոսկե մեդալը, հատկապես մեծահասակների պայքարում: Չնայած սա իմ նորամուտն էր, բայց անում էի հնարավոր ամեն ինչ, որպեսզի նվաճեի ոսկե մեդալ: Եվ ես արեցի դա»,- ըմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիայի պաշտոնական կայքի հետ զրույցում ասել է Էդմոնը:
Նա նաև պատմել է, թե ինչ է ասել իր հայրը խաղից առաջ. «Իմ հայրն ինձ ասաց. «Դու հաղթող ես: Մի անհանգստացիր, ուղղակի պայքարիր: Արա այն, ինչ կարող ես և երբեք մինչև վերջ մի հանձնվիր: Ըմբշամարտի գոտեմարտերը՝ պատերազմ են»»:

Sport 12:20 12/02/2020 World
Nazaryan, who represents Bulgaria, took the gold medal after the dominant 7-3 win over Vitalii Kabaloev of Russia in the 55kg weight class of the European Wrestling Championships underway in Rome.
“I want to say that I am very happy that I have won the gold medal of the European Championships, especially among Seniors,” Nazaryan told the United World Wrestling in an interview.
“Even though it’s my first time, it’s my debut, but I have been doing everything I could to win this gold medal. And I have done it,” he noted..
Nazaryan said his father told him, “You are the winner. Don’t worry, just wrestle. Do everything you can and never give up until the end. Wrestling matches are a war.”