Քաղաքական 10:25 21/02/2020 Տարածաշրջան
Ադրբեջանի մաքսային պետական կոմիտեի համապատասխան կառույցները նախօրեին ոչնչացրել են «արգելված ապրանքներ»։ Այս մասին գրում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները:
Ըստ տեղեկատվության, ոչնչացվել է 263.029 հատ պիրոտեխնիկա, 47,322 տարբեր անվանումների դեղագործական պատրաստուկներ, 59 բջջային հեռախոս և աքսեսուարներ, 5,077 լիտր ալկոհոլ և 4,742 շիշ ոչ ալկոհոլային խմիչքներ, 5.255 կիլոգրամ սննուդ և ոչ պարենային ապրանքներ, 3070 կգ լվացող միջոցներ և 2167 կգ կենցաղային ապրանքներ:
Այս ապրանքների մեջ, ինչպես հաղորդում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները, եղել են Հայաստանում արտադրված 324 հուշանվերներ, 40 տուփ ծխախոտ և 18 լիտր տարբեր խմիչքներ, որի պատճառով էլ ապրանքները ոչնչացվել են լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների ներկայությամբ՝ դատարանի որոշմամբ։

Politics 11:40 21/02/2020 Region
The relevant structures of the State Customs Committee of Azerbaijan destroyed "prohibited items" on Thursday, Azerbaijani media reported.
According to the reports, a total of 263,029 pyrotechnic units, 47,322 pharmaceutical products of various names, 59 mobile phones and accessories, 5,077 liters of alcoholic drinks and 4,742 bottles of soft drinks, 5,255 kg of food and non-food products, 3,070 kg of washing agents and 2,167 kg of household items were destroyed by the country’s customs officers.
The destroyed products also included 324 souvenirs, 40 packs of cigarettes and 18 liters of various alcoholic drinks made in Armenia, due to which the goods were eliminated in the presence of media representatives and by a court ruling.