Առողջություն 18:57 02/03/2020 Հայաստան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեսբուքյան ուղիղ եթերի միջոցով  տեղեկացրել է, որ ՀՀ-ում 9 թեսթերի պատասխանները ստացվել են, արդյունքում  կորոնավիրուս չի հայտնաբերվել:
«Արդեն տեղեկացրել էի, որ սպասում ենք 9 կասկածելի դեպքերի թեստերի պատասխանների  և ուրախ եմ տեղեկացնելու, որ Առողջապահության նախարարը հենց նոր տեղեկացրեց՝ պատասխանները բացասական են: Այսինքն՝ տվյալ քաղաքացիների մոտ կորոնավիրուս չի հայտնաբերվել: Նրանք ուղղակի մրսած են և կորոնավիրուս չունեն»,- ասաց վարչապետը:
Վարչապետը նաև հայտնեց՝ այն քաղաքացիները, որոնք  կասկածվում են վարակված լինելու մեջ, պատշաճ կերպով ստուգվում են:
Ինչ վերաբերում է  «Գոլդեն Փելես» հյուրանոցում մեկուսացված  հայրենակիցներին, ապա Փաշինյանի փոխանցմամբ ՝ նրանց  մոտ ևս բացասական փոփոխություն չի  նկատվել:

Политика 19:24 02/03/2020 Армения
Получены ответы 9 тестов на коронавирус (COVID-19) в Республике Армения, все они отрицательные, заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян на своей странице в Facebook.
«Уже сообщал, что ждем ответов тестов, проведенных в связи с 9 подозрительными случаями. И я рад сообщить, что министр здравоохранения только что сообщил, что ответы – отрицательные. То ест у данных граждан коронавируса не обнаружено. Они просто простыли, но короновирусом не заражены», – сказал Никол Пашинян.
Премьер-министр Армении также сообщил, что никаких негативных изменений в состоянии здоровья находящихся в гостинице Golden Palace в Цахкадзоре граждан.