Առողջություն 12:21 02/03/2020 Հայաստան
Կորոնոավիրուսի առումով իրադրության որևէ նեգատիվ փոփոխություն, բարեբախտաբար, չունենք։ Հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝  ամփոփելով կորոնավիրուսի կանխարգելման աշխատանքային խմբի նիստի արդյունքները։
«Կորոնավիրուսով հիվանդացության նոր դեպք չունենք։ Այս ընթացքում մի քանի կասկածելի դեպքեր ախտորոշվել են, պատասխանը բացասական է։ Այս պահի դրությամբ մենք սպասում ենք ինը թեստերի պատասխանների»,-ասաց նա։
Վարչապետը խոստացավ, պատասխանները լինելուն պես հանրությանն արդյունքների մասին կտեղեկացնեն։  Նա մանրամասնեց, եթե պատասխանը դրական է լինում, կրկնակի թեստ է արվում։
«Հույս ունենք, որ չեն հաստատվի, իսկ եթե Աստված մի արասցե, հաստատվեն, դա չպետք է որևէ խուճապի առիթ լինի։ Հիշեցնեմ, սա հաղթահարելի հիվանդություն է, առայժմ մեր միակ ախտորոշված դեպքի համար այնպիսի ընթացք ունի, որևէ ախտանիշ չունի, ջերմություն չունի։ Հիմա ուղղակի մարդը սուր վարակիչ հիվանդությունների կանխարգելման կենտրոնում իր սենյակում հեռուստացույց է  նայում»,-ասաց նա։

Health 14:38 02/03/2020 Armenia
Armenia has seen no negative developments in the coronavirus situation, Prime Minister Nikol Pashinyan said on Monday, summing up the outcomes of a meeting of the coronavirus task force.
“No new case of coronavirus has been confirmed. In this period a number of suspicious cases have been diagnosed, but they have confirmed negative. At the moment we are awaiting the results of nine tests,” the PM said.
He promised to disclose the results of the tests as soon as they are available, adding if the test results confirm the infection a second test will be performed.
“I hope they won’t confirm the infection, but if, God forbid, they give positive results, it should not cause any panic. Remember that the disease is curable. Currently our only confirmed coronavirus patient has no fever or any other symptoms. He is just watching TV in his room at the Center for Prevention of Acute Infectious Diseases,” he said.
Also, Pashinyan added all the citizens placed under quarantine in the spa town of Tsaghkadzor are feeling well.