ԱՅԼՄԱՄՈՒԼ 09:29 07/03/2020 Հայաստան
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է․ «Փետրվարի 26-ից Արցախում մեկնարկել են նախագահի և Ազգային ժողովի համապետական ընտրություններ: Նախագահի թեկնածուները 14-ն են, իսկ խորհրդարանական ընտրություններին մասնակից ուժերը` 12:
Այս պահին Արցախում ակտիվ քարոզարշավ է ընթանում, և թեկնածուներն ամեն օր շրջում են տարբեր վայրերում, ներկայացնում իրենց ծրագիրն ու տեսլականը:
Երեկ «ժողովուրդ» օրաթերթը, լինելով Արցախում, հետևել է մի քանի թեկնածուների քարոզարշավին, զրուցել նրանց հետ և հարցում անցկացրել նաև տարբեր վայրերում: Եվ դատելով ստեղծված իրավիճակից, հարցումներից՝ կարող ենք փաստել, որ այս պահին ֆավորիտ են համարվում նախագահի թեկնածուներ Արայիկ Հարությունյանը, նրանից հետո Մասիս Մայիլյանն է։ Սակայն փաստենք, որ վերջինս առավելություն է ստացել Արցախի ՊԲ նախկին հրամանատար Սամվել Բաբայանի աջակցության շնորհիվ»:

Пресса дня 13:01 07/03/2020 Армения
Газета «Жоховурд» пишет, что 26 февраля в Арцахе стартовала избирательная кампания по выборам президента и Национального Собрания, которые пройдут 31 марта. На пост президента выдвинулись 14 кандидатов, в парламентских выборах участвуют 12 политических сил.
Сейчас в Арцахе идет активная агитационная кампания, кандидаты каждый день бывают в различных районах, представляют свои программы и видение.
«Накануне наш корреспондент побывал в Арцахе, где следил за предвыборной кампанией нескольких кандидатов, побеседовал и провел опрос в различных местах. Судя по ситуации и результатам соцопроса, можно констатировать, что в данный момент фаворитами являются Араик Арутянян и Масис Маилян.
Однако отметим, что последний получил преимущество благодаря поддержке бывшего командующего Армией обороны Арцаха Самвела Бабаяна», - отмечает газета.