Քաղաքական 16:13 17/03/2020 Հայաստան
Ելնելով մի շարք երկրներում կորոնավիրուսի տարածումով պայմանավորված համաճարակաբանական լարված իրավիճակով՝ այսօր որոշվել է արգելել 16 երկրների քաղաքացիների մուտքը Հայաստանի Հանրապետություն: Իսկ այդ երկրներից վերադարձող ՀՀ քաղաքացիները պետք է ենթարկվեն 14-օրյա կառանտինային ռեժիմի: Այս մասին Հայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնից։
Երկրների ցանկն է.
1. Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն
2. Իրանի Իսլամական Հանրապետություն
3. Հարավային Կորեա
4. Ճապոնիա
5. Իտալիա
6. Իսպանիա
7. Ֆրանսիա
8. Գերմանիա
9. Շվեյցարիա
10. Դանիա
11. Ավստրիա
12. Բելգիա
13. Նորվեգիա
14. Շվեդիա
15. Նիդերլանդներ
16. Միացյալ Թագավորություն
Չի սահմանափակվելու այդ երկրներից բեռափոխադրումներ իրականցնող տրանսպորտային միջոցի վարորդի ու փոխարինող մեկ վարորդի մուտքը Հայաստան։
Բացի այդ, օտարերկրյա ուղղություններից վերադարձող բոլոր ՀՀ քաղաքացիները պետք է ինքնամեկուսացվեն 14 օրյա ժամկետով: Ինքնամեկուսացման ընթացքում հիվանդության ախտանիշներ առաջանալու դեպքում պետք է անհապաղ կապ հաստատել 060 838300 թեժ գծի միջոցով:

Politics 16:43 17/03/2020 Armenia
The Armenian government has banned the entry of citizens from a total of 16 countries with large coronavirus outbreaks, the Armenian Unified Infocenter said in a Facebook post.
The countries include China, Iran, South Korea, Japan, Italy, Spain, France, Germany, Switzerland, Denmark, Austria, Belgium, Norway, Sweden, the Netherlands and the United Kingdom.
Meanwhile, Armenian citizens arriving from those countries will be placed under a 14-day quarantine.
The entry of a driver and a substitute driver of a vehicle transporting cargo to Armenia from those countries will not be restricted.
In addition, all Armenian citizens returning from foreign trips are required to self-isolate for 14 days and immediately contact the hotline at 060 838300 in the event of experiencing coronavirus symptoms.