Քաղաքական 16:13 17/03/2020 Հայաստան
Ելնելով մի շարք երկրներում կորոնավիրուսի տարածումով պայմանավորված համաճարակաբանական լարված իրավիճակով՝ այսօր որոշվել է արգելել 16 երկրների քաղաքացիների մուտքը Հայաստանի Հանրապետություն: Իսկ այդ երկրներից վերադարձող ՀՀ քաղաքացիները պետք է ենթարկվեն 14-օրյա կառանտինային ռեժիմի: Այս մասին Հայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնից։
Երկրների ցանկն է.
1. Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն
2. Իրանի Իսլամական Հանրապետություն
3. Հարավային Կորեա
4. Ճապոնիա
5. Իտալիա
6. Իսպանիա
7. Ֆրանսիա
8. Գերմանիա
9. Շվեյցարիա
10. Դանիա
11. Ավստրիա
12. Բելգիա
13. Նորվեգիա
14. Շվեդիա
15. Նիդերլանդներ
16. Միացյալ Թագավորություն
Չի սահմանափակվելու այդ երկրներից բեռափոխադրումներ իրականցնող տրանսպորտային միջոցի վարորդի ու փոխարինող մեկ վարորդի մուտքը Հայաստան։
Բացի այդ, օտարերկրյա ուղղություններից վերադարձող բոլոր ՀՀ քաղաքացիները պետք է ինքնամեկուսացվեն 14 օրյա ժամկետով: Ինքնամեկուսացման ընթացքում հիվանդության ախտանիշներ առաջանալու դեպքում պետք է անհապաղ կապ հաստատել 060 838300 թեժ գծի միջոցով:

Политика 16:41 17/03/2020 Армения
Исходя из напряженной эпидемической ситуации, вызванной распространением коронавируса нового типа в ряде стран, сегодня принято решение запретить въезд в Республику Армения граждан из 16 стран. А возвращающиеся из этих стран граждане РА должны соблюдать 14-дневный карантинный режим. Об этом сообщают из Единого армянского информационного центра.
Ниже представлен список данных стран:
1. Китайская Народная Республика
2. Исламская Республика Иран
3. Южная Корея
4. Япония
5. Италия
6. Испания
7. Франция
8. Германия
9. Швейцария
10. Дания
11. Австрия
12. Бельгия
13. Норвегия
14. Швеция
15. Нидерланды
16. Великобритания
Не будет ограничен въезд в Армению водителя транспортного средства и его сменщика, осуществляющих грузоперевозки из указанных выше стран.
Кроме этого, все возвращающиеся из путешествий граждане РА должны самоизолироваться на 14-дневынй срок. В ходе самоизоляции в случае появления симптомов следует немедленно позвонить по номеру горячей линии 060 838300.