Քաղաքական 13:24 17/03/2020 Հայաստան
Մարտի 16-ին ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանն աշխատանքային այցով եղել է հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերում:
ՊՆ տեղեկատվության ու հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ ԶՈՒ ԳՇ պետին զեկուցվել է սահմանագոտու տվյալ հատվածում տիրող օպերատիվ իրավիճակի, անձնակազմի ֆիզիկական, մարտական ու բարոյահոգեբանական պատրաստության մակարդակի, ստորաբաժանումներին առաջադրված խնդիրների և կատարված աշխատանքների մասին:
Գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը ծանոթացել է ընթացող շինարարական աշխատանքներին և տվել համապատասխան հանձնարարականներ:

Politics 15:50 17/03/2020 Armenia
Chief of the General Staff of the Armenian Armed Forces, Lieutenant-General Artak Davtyan paid a working visit to the country’s northeastern military units on Tuesday.
The army chief was briefed on the operational situation in the given area of the border, the level of combat, physical and moral-psychological training of the personnel, the tasks assigned to the subdivisions and the work carried out in the units, the Defense Ministry’s press service reported.
Artak Davtyan got acquainted with the ongoing construction works and gave corresponding instructions.