Մշակույթ 09:40 19/03/2020 Հայաստան
Մարտի 19-ի, ժամը 09:00-ի դրությամբ իրականացված կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) թեստավորման արդյունքում հաստատվել է ևս 5 դեպք: Բոլոր պացիենտների առողջական վիճակը բժիշկները գնահատում են բավարար: Այս մասին հայտնում են ՀՀ առողջապահության նախարարությունից։
Հանրագումարով` այս պահին արձանագրվել է 115 դեպք,  առողջացման 1 դեպք: Արդյունքների համաճարակաբանական վերլուծության տվյալները փաստում են, որ 99 դեպք փոխկապակցված է երկու առաջնակի դեպքերի հետ:
հաճախակի լվացե'ք ձեռքերը օճառով` առնվազն 20 վայրկյան տևողությամբ, հատկապես սնունդ ընդունելուց առաջ և տուն մտնելուց հետո,
հնարավորության սահմաններում նվազեցրե'ք հանրային տրանսպորտից օգտվելը,
Առողջապահության նախարարությունում գործում է շուրջօրյա «թեժ գիծ» ծառայություն` 8003 և «օպերատիվ զանգերի կենտրոն»` 060838300 հեռախոսահամարներով:

Health 10:43 19/03/2020 Armenia
Armenia has confirmed five new coronavirus infections as of March 19, 9am, bringing the total number of cases to 115 in the country.
Doctors assess the health of all coronavirus patients as satisfactory, the Ministry of Health reported.
The vast majority of cases are related to the cases of the town of Echmiadzin and a manufacturing company in Yerevan.
The first confirmed coronavirus patient in Armenia is said to have recovered and discharged from hospital.
Armenia declared a 30-day state of emergency on Monday in an effort to curb the spread of the novel coronavirus.