Առողջություն 10:22 19/03/2020 Հայաստան
Մարտի 13-18-ը Ռուսաստանի Դաշնության Մայկոպ քաղաքում անցկացված Կովկասյան 5-րդ մաթեմատիկական օլիմպիադայում Ա. Շահինյանի անվան ֆիզմաթ հատուկ դպրոցի 9-րդ դասարանի 4 աշակերտները նվաճել են 4 բրոնզե մեդալ։
»Ուշագրավ է, որ պատանեկան լիգայում հանդես եկած բոլոր աշակերտները՝ Ստեփան Գևորգյանը, Վյաչեսլավ Պետրոսյանը, Հայկ Խաչատրյանը և Մարկ Մովսիսյանը պատանեկան լիգային և միջազգային օլիմպիադայի առաջին անգամ էին մասնակցում: Թիմը ղեկավարել է ֆիզմաթ դպրոցի մաթեմատիկայի ուսուցիչ Սուրեն Գրիգորյանը»,-մանրամասնում են ԿԳՄՍ նախարարությունից։
Օլիմպիադայի անցկացման ժամանակ աշակերտները հնարավորություն են ստացել մասնակցելու տարբեր կրթական և մշակութային միջոցառումների, լսել հայտնի մաթեմատիկոսների դասախոսություններ, այցելել տեսարժան վայրեր։
Օլիմպիադային մասնակցել է մոտ 200 աշակերտ ՌԴ հարավային 14 տարածաշրջաններից և 10 այլ պետություններից, այդ թվում` Բելառուսից, Բուլղարիայից, Ղազախստանից, Աբխազիայից, Ադրբեջանից, Լյուքսենբուրգից, Ուզբեկստանից, Տաջիկստանից և Թուրքիայից:

Education 14:24 19/03/2020 Armenia
Four 9th-grade students from the Physics and Mathematics Specialized School named after Artashes Shahinyan in Yerevan have won four medals at the 5th Caucasian Mathematical Olympiad held in Maykop,
Russia from March 13-18, the Ministry of Education, Science, Culture and Sport reported.
All the four school students – Stepan Gevorgyan, Vyacheslav Petrosyan, Hayk Khachatryan and Mark Movsisyan – participated in a junior league and international Olympiad for the first time. The team was led by Suren Grigoryan, a mathematics teacher at the school, the ministry said.
During the Olympiad, students were given the opportunity to attend various educational and cultural events, listen to lectures by well-known mathematicians and go sightseeing.
The Olympiad brought together around 200 schoolchildren from 14 southern regions of Russia and 10 other countries, including Belarus, Bulgaria, Kazakhstan, Abkhazia, Azerbaijan, Luxembourg, Uzbekistan, Tajikistan and Turkey.