Քաղաքական 14:55 20/03/2020 Հայաստան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը  ԱԱԾ պետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Էդուարդ Մարտիրոսյանին և Ոստիկանության  պետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Արման Սարգսյանին վերանշանակեց իրենց պաշտոններում։
Վերոնշյալ կառույցների ղեկավարների հետ հանդիպման ընթացքում Փաշինյանը նշեց, որ վեց ամսվա ընթացքում արձանագրել է՝ երկու պաշտոնակատարներն էլ չեն փորձել թաքցնել ոլորտներում առկա խնդիրները, բայց այնուամենայնիվ, Հայաստանը դեռ չունի այն ոստիկանությունն ու ԱԱԾ-ն, որը ցանկանում է։
«Մենք գույքագրել ենք խնդիրների շրջանակ, և հույս ունենք, որ դուք կլծվեք դրանց լուծմանը։ Ուզում եմ նշել, որ մենք հստակ պայմանավորվածություն ենք ձեռք բերել, որ չպետք է ընկրկենք, այլընտրանք ուղղակի գոյություն չունի։ Մենք պետք է երկու առանցքային նշանակություն ունեցող կառույցները համապատասխանեցնենք մեր երկրի անվտանգության իրավակարգին»,- ասաց Փաշինյանը։

Politics 16:11 20/03/2020 Armenia
Prime Minister Nikol Pashinyan of Armenia has appointed acting Director of the National Security Service (NSS) Eduard Martirosyan and acting Police Chief Arman Sargsyan to serve as NSS and police chiefs.
During a meeting with the heads of the security structures, Pashinyan stressed for six months both officials have not attempted to conceal issues in their fields, adding, however, Armenia still lacks the police and NSS it wants to have.
"We have an inventory of problems, and we hope that you will embark on resolving them. I would like to mention that we have reached a clear agreement not to step backward, there is simply no other option. We must bring the two key structures in line with our country's security law,” Pashinyan said.