Քաղաքական 19:57 24/03/2020 Արցախ
Սոցիոլոգիական հարցման հերթական ալիքի արդյունքների համաձայն, Արցախի Հանրապետությունում նախագահական մրցապայքարում առաջատարի փոփոխություն է եղել.  31,8 տոկոսով առաջին տեղում է Վիտալի Բալասանյանը։ Այս մասին, վկայակոչելով հարցման արդյունքները, հայտնում  է «Խրոնիկի Արմենիի»-ն:
Երկրորդ տեղը զբաղեցրել է մրցապայքարի  նախկին առաջատար Արայիկ Հարությունյանը. քվեարկությանը մասնակցելու որոշում կայացրածների 27,1 տոկոսն է  նրան պատրաստ ձայն տալ։  Մրցապայքարի երրորդ տեղում է Մասիս Մայիլյանը.  նա նույնպես կորցնում է հասարակության աջակցությունը և ստացել է 16,8 տոկոս։
Չկողմնորոշվածների թիվը կազմում է է 12,1 տոկոս, ևս 1,4 տոկոսը մտադիր է դեմ քվեարկել բոլոր թեկնածուներին։
Արայիկ Հարությունյանը մնացել է  հակառեյտինգի առաջատարը. «Ո՞ր թեկնածուների օգտին չեք քվեարկի որևէ պարագայում» հարցին 18,7 տոկոսը մատնանշել է նրա անունը։ Մասիս Մայիլյանի հակառեյտինգը կազմում է 5,9 տոկոս։  Մյուս թեկնածուների հակառեյտինգը չի գերազանցում 2 տոկոսը։
Բալասանյանի և Հարությունյանի կուսակցությունների վարկանիշը գրեթե համընկնում է իրենց առաջնորդների վարկանիշների հետ։ «Նոր Արցախը» և «Միասնական հայրենիքը», որոնք աջակցում են Մայիլյանին, հավաքում են համապատասխանաբար 8,5 տոկոս և 8,3 տոկոս։ Որևէ այլ կուսակցություն մրցապայքարում չի հաղթահարում 5 տոկոսի շեմը։
Ուսումնասիրությունն իրականացվել է փողոցային հարցումների միջոցով: Նմուշը ներկայացուցչական է՝ ըստ սեռի, տարիքի, ուրբանիզացիայի գործակցի եւ հարցվածների բնակության վայրերի: Հետազոտության մեջ հաշվի են առնված  ընտրություններին մասնակցելու մտադրություն  հայտնած  հարցվողների 290 հարցաթերթիկ։

Политика 19:19 24/03/2020 НКР
Очередная волна социологического исследования показала смену лидера в президентской гонке в Республике Арцах: на первое место с 31,8% вышел Виталий Баласанян.
Бывший лидер гонки Араик Арутюнян получил второе место и 27,1% от намеренных принять участие в голосовании. Третий фаворит гонки Масис Маилян также теряет поддержку населения и набирает 16,8%. Число неопределившихся с выбором сократилось до 12,1%, еще 1,4% намерены проголосовать против всех кандидатов.
Араик Арутюнян остался лидером антирейтинга: при ответе на вопрос «За кого из кандидатов Вы не проголосуете ни при каких обстоятельствах?» 18,7% респондентов указали его имя. Антирейтинг Масиса Маиляна составил 5,9%. Антирейтинги других кандидатов не превышают 2% Рейтинги партий Баласаняна и Арутюняна практически совпадают с рейтингами их лидеров. «Новый Арцах» и «Единая Родина», поддерживающие Маиляна, набирают 8,5% и 8,3% соответственно. Ни одна другая партия не преодолевает 5% барьер. Исследование проведено методом уличного опроса.
Выборка репрезентативная по полу, возрасту, коэффициенту урбанизации и районам проживания респондентов. В исследовании учтены 290 анкет респондентов, учитывались анкеты выявивших намерение прийти на выборы. Ответы тех, кто не собирается участвовать в выборах, не учитывались.