Իրավունք 15:46 26/03/2020 Հայաստան
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի ու մյուների գործով դատական նիստն այսօր չի կայանա։ Հիշեցնենք, որ նիստը նշանակված էր ժամը 15։30-ին։
«Մեր միջնորդությունը բավարարվել է, նիստը հետաձգվել է»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց Սերժ Սարգսյանի փաստաբանական խմբի անդամ Ամրամ Մակինյանը։
Թե երբ տեղի կունենա հաջորդ նիստը, առայժմ նրան էլ հայտնի չէ, իմանալուն պես լրացուցիչ կտեղեկացնի։
Հիշեցնենք, որ մարտի 24-ին, պայմանավորված Հայաստանում առաջացած համաճարակային իրավիճակով, Մակինյանը  միջնորդություն էր ներկայացրել Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարան՝ մարտի 26-ին՝ ժամը 15:30-ին, ՀՀ երրորդ Նախագահ Սերժ Ազատի Սարգսյանի մասնակցությամբ կայանալիք դատական նիստը հետաձգելու խնդրանքով:
Այս քրեական գործով ընդհանուր առմամբ 5 մեղադրալ կա։ Սերժ Սարգսյանից բացի մեղադրանքներ են առաջադրվել նաև գյուղատնտեսության նախկին նախարար Սերգո Կարապետյանին, նախկին փոխնախարար Սամվել Գալստյանին, վարչության պետ Գևորգ Հարությունյանին, գործարար Բարսեղ Բեգլարյանին։
«Սերժ Սարգսյանի մեղադրանքը կառուցված է մեկ ապացույցի, այն է մեկ անձի ցուցմունքների վրա, որոնք իրարամերժ են, հակասական, անարժանահավատ, անտրամաբանական, մի մասն էլ անթույլատրելի»,-նշում են Սերժ Սարգսյանի պաշտպանները։

Право 16:32 26/03/2020 Армения
Судебное заседание по делу третьего президента Армении Сержа Саргсяна и других сегодня не состоится. Напомним, заседание было назначено на 15:30 по местному времени.
«Наше ходатайство удовлетворили, заседание – отложено», – сказал в беседе с корреспондентом Panorama.am член команды адвокатов Сержа Саргсяна – Амрам Макинян.
Адвокат отметил также, что дата следующего заседания по делу пока неизвестна, будет предоставлена дополнительная информация касательно этого.
Напомним, 24 марта с.г. в связи с эпидемиологической ситуацией в Армении, адвокат Амрам Макинян, представляющий интересы третьего президента Армении Сержа Саргсяна, обратился в суд общей юрисдикции Еревана с ходатайством о переносе судебного заседания с участием Сержа Саргсяна, назначенного на 26-ое марта.