Հասարակություն 10:42 27/03/2020
Իտալիայի Մեսինա քաղաքի քաղաքապետը հնարամիտ ձև է գտել՝ տեղի բնակիչներին ստիպելու, որ կորոոոնավիրուսի կարանտինը չխախտեն ու տանից դուրս չգան։ Այս մասին գրում է Euronews-ը։
Երկրում կարանտինը պարտադրելու համար կիրառում են դրոններ, սակայն այս քաղաքապետը մեկ քայլ առաջ է գնացել։ Կատենո Դե Լուկան իր ձայնը ձայնագրել է և երբ դրոնը դրսում մարդ է տեսնում, սկսում է գոռալով ասել․ «Ուր եք գնում, անմիջապես տուն» (where the f**k are you going? Go home):
Նշենք, որ Իտալիան աշխարհում նոր կորոնավիրուսից ամենաշատ տուժած երկիրն է, որտեղ գրանցվել է ավելի քան 74,000 վարակի և 7,500 մահվան դեպքեր:

Общество 11:55 27/03/2020 В мире
Мэр итальянского города Мессина Катено Де Лука придумал оригинальный способ заставить местных жителей не нарушать режим карантина из-за коронавируса и не выходить из дома. Об этом пишет Euronews.
Отмечается, для того, чтобы принудить людей соблюдать режим карантина применяются квадрокоптеры (дроны). Однако, мэр Мессины пошел ещё дальше, записал свой голос и, когда дрон фиксирует человека на улице, то начинает кричать следующее: «Куда вы направляетесь? Идите прямо домой».
Отметим, как сообщали ранее РИА Новости, темпы роста числа случаев заражения коронавирусом в Италии снова увеличились после четырех дней снижения, за сутки количество зараженных выросло на 4492, до 62 013, жертв стало больше на 662, всего умерли 8165 человек.