Հասարակություն 19:52 06/04/2020 Հայաստան
ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը ապրիլի 3-ին այցելել է հարավ-արևմտյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասեր: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակյնության հետ կապերի վարչությունը:
Զորավարժարաններից մեկում ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետը հետևել է կրակային պատրաստության հրաձգային համալիր նոր վարժության կատարման ընթացքին, տվել համապատասխան հանձնարարականներ:
Գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը եղել է նաև մարտական հենակետերում, տեղում ծանոթացել սահմանագոտու տվյալ հատվածում տիրող օպերատիվ իրավիճակին, անձնակազմի ֆիզիկական, մարտական ու բարոյահոգեբանական պատրաստության մակարդակին, մարտական հերթապահության կրման պայմաններին, առաջնագծում իրականացված ինժեներական և ամրաշինական աշխատանքներին:

Society 20:32 06/04/2020 Armenia
Chief of the General Staff of the Armed Forces of Armenia, Lieutenant General Artak Davtyan paid on April 3 a working visit to the military units located in the southwest of the country, press service at the ministry of defense reported.
At one of training grounds, the Chief of the General Staff followed the course of the artillery trainings and gave relevant instructions.
Lieutenant General Artak Davtyan next visited combat positions, got familiarized with the operative situation on the border section, the level of physical and psychological preparedness of the troops, the conditions of the combat duty, as well as construction activities and engineering works underway.