Հասարակություն 12:34 06/04/2020 Հայաստան
Մարտի 30-ից ապրիլի 5-ն ԱԻՆ ՓԾ ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում արձանագրվել է 168 դեպք, որից 77-ը՝ արտակարգ, այդ թվում՝ 37 հրդեհի, 5 փլուզման, 1 քարաթափման ահազանգ, 22 ճանապարհատրանսպորտային պատահար, 9 ինքնասպանության փորձ, ինչպես նաև՝ 61 կենցաղային կանչ, որի հետևանքով տուժել է 34 մարդ, իսկ փրկարարական օպերատիվ գործողությունների արդյունքում փրկվել է 1 քաղաքացի:
«Ցավոք, նախորդ շաբաթվա ընթացքում գրանցվել է 13 մահ: Արձանագրվել է նաև թունավորման 5 դեպք. տուժել է 16 քաղաքացի»,-նման վիճակագրությունէ  հրապարակել ԱԻ նախարարությունը։
Եղանակային պայմաններով և այլ գործոններով պայմանավորված գրանցվել է տրանսպորտային միջոցների արգելափակման 11 դեպք: Փրկարարներն օգնություն են ցուցաբերել 16 քաղաքացու և անվտանգ տարածք տեղափոխել ավտոճանապարհներին արգելափակված 12 տրանսպորտային միջոց:

Society 13:12 06/04/2020 Armenia
The National Center for Crisis Management of Armenia’s Ministry of Emergency Situations responded to a total of 168 calls from March 30 to April 5, of which 77 were emergency cases.
The number included 37 fire calls, 5 landslide calls, 1 call of rockfall, 22 road traffic accidents, 9 suicide attempts and 61 household calls, which affected 34 people. One citizen was rescued.
“Unfortunately, 13 fatalities were recorded last week. Also, 5 poisoning cases affecting 16 citizens were registered,” the ministry said in a statement.
11 vehicles ended up stuck over the past week due to bad weather or other factors. Rescuers provided assistance to 16 citizens, taking 12 vehicles to a safe place.