Քաղաքական 15:35 08/04/2020 Հայաստան
«Համաճարակի դեմ պայքարի շրջանակներում պետական համակարգն աշխատում է ուժերի գերլարումով։ Լիարժեք մոբիլիզացիայի միջոցով անում ենք հնարավորն ու անհնարին՝ ապահովելու բոլորիս անվտանգությունն ու առողջությունը»,- տեսաուղերձում ասում է ՀՀ փոխվարչապետ, պարետ Տիգրան Ավինյանը։
Նրա խոսքով, այս ամենից կարելի է հաղթանակած դուրս գալ, եթե դրսևորեն համախմբված, միասնական, համերաշխ լինելու հատկանիշը, լինել պատասխանատու ու կարգապահ։
«Մնացեք տանը, հետևեք հիգիենայի կանոններին, հիվանդության ախտանշաններ՝ բարձր ջերմություն, հազ, դժվարացած շնչառություն ունենալու դեպքում անմիջապես դիմել բժշկի»,- տեսաուղերձում ասում է Տ. Ավինյանը։

Политика 16:29 08/04/2020 Армения
«В условиях борьбы с пандемией государственная система работает с перенапряжением сил. С помощью полноценной мобилизации мы делаем всё возможное и невозможное, чтобы обеспечить безопасность и здоровье граждан», – заявил в видеообращении вице-премьер Армении, комендант Тигран Авинян.
По его словам, выйти из этого положения можно лишь в том случае, если будут проявлены исключительные свойства единства, солидарности, следует проявить ответственность и дисциплинированность.
«Оставайтесь дома, следить за правилами гигиены. В случае, если у вас наблюдаются симптомы наличия болезни – высокая температура, кашель, затрудненное дыхание, следует непосредственно обратиться к врачу», – отметил Т. Авинян.