Քաղաքական 10:05 14/04/2020 Արցախ
Ժամը 8.00-ին բացվել են  281 ընտրական տեղամասերը, այդ թվում՝ Երևան 1 տեղամասը՝ ՀՀ-ում: Քվեարկությունը սկսված է: Շուշիի քրեակատարողական հիմնարկում քվեարկությունը կմեկնարկի ժամը 11:00-ին: Հայտնում են Արցախի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովից։
Հիշեցնենք, որ այսօր անցկացվում են Հանրապետության նախագահի երկրորդ փուլի ընտրությունները: Համաձայն ԱՀ ոստիկանության տրամադրած տվյալների` քվեարկությանը մասնակցելու իրավունք ունի  103 637  ընտրող:
Հանրապետության Նախագահի երկրորդ ընտրություններին մասնակցում է ս.թ. մարտի 31-ին անցկացված նախագահական ընտրություններում ընտրողների  առավելագույն կողմ ձայներ ստացած  2 թեկնածու՝ Արայիկ Հարությունյանն ու Մասիսի Մայլիլյանը։
Ընտրությունները դիտարկելու և լուսաբանելու են 450-ից ավելի տեղական և միջազգային դիտորդներ և ԶԼՄ  130  ներկայացուցիչներ:
Առաջնորդվելով ԱՀ ընտրական օրենսգրքի 8-րդ հոդվածի 9-րդ մասի պահանջներով` ս.թ. ապրիլի 14-ին  ժամը 9:00-ին ԱՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Սրբուհի Արզումանյանը ԱՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի մամլո կենտրոնից Արցախի Հանրային հեռուստատեսության ուղիղ եթերում տեղեկություններ է հրապարակել ընտրությունների ընթացքի մասին:
ԿԸՀ նախագահն ընտրողներին հորդորել է իրենց ընտրական  իրավունքն իրացնելիս խստորեն հետևել ընտրական տեղամասերում առաջարկվող նախականխիչ առողջապահական ցուցումներին:

Politics 10:42 14/04/2020 NKR
A total of 280 polling stations opened in Artsakh at 8am Tuesday for a runoff election to decide its next president as none of the candidates garnered at least 50% plus 1 vote in the March 31 general elections.
Voting in Shushi Penitentiary will kick off at 11am, the Artsakh Central Electoral Commission (CEC) said in a statement. One polling station has been established in Yerevan, it said.
As many as 14 candidates were running for president in Artsakh in the first round. Chairman of the United Homeland Party, former PM Arayik Harutyunyan and Foreign Minister Masis Mayilyan are facing off in the second round after collecting 49.26% and 26.4% of the votes, respectively.
The number of eligible voters in the country stands at 103,637. More than 450 local and international observers and 130 reporters are expected to cover the elections.
Providing updates on the election process at 9am live on Artsakh Public TV, CEC Chairwoman Srbuhi Arzumanyan urged voters to strictly follow the precautionary health recommendations offered at polling stations while exercising their right to vote.