Իրավունք 12:09 14/04/2020 Հայաստան
Ապրիլի 14-ի գիշերը կրակել են դերասան Հովհաննես Ազոյանի բնակարանի ուղղությամբ։ Այս մասին այսօր գրել է ֆեյսբուքյան օգտատեր Անդրանիկ Հարությունյանը։ Նա նշել է, որ ժամը 02:30 - ի սահմաններում կրակել են Օրբելի փողոցում գտնվող դերասան Հովհաննես Ազոյանի բնակարանի պատշգամբի ուղությամբ, բնակարանը գտնվում է 5-րդ հարկում կրակոցից կոտրվել է բնակարանի պատուհանները։
«Բարեբախտաբար, վիրավորներ չկա»,- գրել է Ա. Հարությունյանը։
Ոստիկանության լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից Panorama.am-ը տեղեկացավ, որ ոստիկանությունում ահազանգ է ստացվել Երևանի Օրբելի 8 հասցեից:
Մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ նույն օրը ժամը 1։20-ին անհայտ անձը անհայտ զենքով մեկ անգամ կրակել է Երևանի Օրբելի 8 հասցեում նշված բնակարանի ուղղությամբ, որի հետևանքով գնդակը վնասել է պատշգամբի  պատուհանի ապակին, դիպել ննջարանի  պատին ու ընկել մահճակալի վրա: Գնդակը հայտնաբերվել և վերցվել է։ Նշանակվել են համալիր փորձաքննություններ, ձեռնարկվում են միջոցառումներ կատարողի ինքնությունը պարզելու, նրան և զենքը հայտնաբերելու ուղղությամբ։ Նախապատրաստվում են նյութեր:

Право 13:26 14/04/2020 Армения
Ночью 14 апреля неизвестные открыли стрельбу по окнам дома актера Ованнеса Азояна. Об этом на своей странице в соцсети Facebook сообщил Андраник Арутюнян.
Он отметил, что около 02:30 по местному времени неизвестные открыли стрельбу по балкону квартиры Ованнеса Азояна, квартира находится на 5 этаже.
«К счастью, раненых нет», – сообщил А. Арутюнян.
Panorama.am из пресс-службы Полиции РА сообщили, что в Полицию поступил сигнал из квартиры, расположенной в здании на улице Орбели №8 в Ереване.
Выехавшая на место оперативная группа выяснила, что около 01:20 ночи неизвестный из неустановленного оружия произвел один выстрел в сторону окна балкона. Пуля попала в стену спальной комнаты и упала на кровать.
Назначены комплексные экспертизы, принимаются меры по установлению личности человека, совершившего деяние, а также его розыску и обнаружению оружия.