Խորհրդարանն ընդունեց կառավարության ներկայացրած բոլոր օրենքի նախագծերը
Խորհրդարանը շարունակում է աշխատանքները։ ԱԺ հերթական նիստի օրակարգային հարցերը քննարկելուց առաջ քվեարկության դրվեցին երեկ քննարկված օրենքի նախագծերը։
Մասնավորապես, առաջին ընթերցմամբ ընդունվեց Կառավարության կողմից ներկայացված «Արժեթղթերի շուկայի մասին ՀՀ օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» և կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթը։ Կողմ էր 80, դեմ և ձեռնպահ 17-ական պատգամավոր։
Երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունվեց նաև Կառավարության կողմից ներկայացված «Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման մասին» և կից ներկայացված օրնքների նախագծերի փաթեթը։ Կողմ էր 99, դեմ՝ 1 և ձեռնպահ՝ 15 պատգամավոր։
Կառավարության կողմից ներկայացված «Հեռուստատեսության և ռադիոյի մասին ՀՀ օրենքում փոփոխություն և լրացումներ կատարելու մասին» և «Գովազդի մասին ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթը նույնպես երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունվեց։ Կողմ էր 114 պատգամավոր։
Բացի այդ, ԱԺ-ն ընդունեց «Իմ քայլը» խմբակցության անդամներ Նարեկ Զեյնալյանի և Հայկ Կոնջորյանի կողմից ներկայացված «Պետական կենսաթոշակների մասին օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» և կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթը։ Այն երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունվեց 116 կողմ ձայներով։
Առաջին ընթերցմամբ էլ ընդունվեց Կառավարության կողմից ներկայացված «Պետական կենսաթոշակների մասին ՀՀ օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» և կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթը։ Կողմ էր 80, դեմ՝ 16 և ձեռնպահ՝ 18 պատգամավոր։
Կառավարության կողմից ներկայացված «Զբազվածության մասին ՀՀ օրենքում լրացումներ և փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը ևս առաջին ընթերցմամբ ընդունվեց, որին կողմ քվեարկեց 115, դեմ՝ 1 պատգամավոր։
Առաջին ընթերցմամբ ընդունվեց նաև «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Ռուստամ Բաքոյանի կողմից ներկայացված «ՀՀ աշխատանքային օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, որին կողմ քվեարկեց 114, ձեռնպահ՝ 3 պատգամավոր։
Նշենք, որ երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունվեց նաև Կառավարության կողմից ներկայացված «ՀՀ պետական պարգևների և պատվավոր կոչումների մասին ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, որին կողմ էր 115 և ձեռնպահ՝ 2 պատգամավոր։
- Ազգային, կրոնական տոները կամ հիշտակի օրերը նշելու համար առաջարկվում է տարեկան 4 օր չվճարվող արձակուրդ տրամադրել

![](https://panorama.am/news_images/759/2275085_3/f5e982b198d6f8_5e982b198d73e.thumb.jpg)
The Armenian National Assembly resumed its regular session on Thursday, putting to a vote the bills discussed on Wednesday.
In particular, the package of draft laws on amendments and supplements to the law “On Securities Market” introduced by the government was adopted in the first reading by a vote of 80 for, 17 against and 17 abstentions.
Lawmakers also voted 99 to 1 to pass the government-drafted package of bills on confiscation of property of illicit origin.15 MPs abstained from voting.
The package of draft laws proposing changes to the television, radio and advertising laws also passed the second and final reading with 114 votes in favor.
In addition, the National Assembly adopted the package of draft laws on amendments to the law “On State Pensions" introduced by My Step faction MPs Narek Zeynalyan and Hayk Konjoryan. The bill received 116 votes for.
The package of draft laws on amendments and supplements to the law “On State Pensions" submitted by the government was adopted in the first reading by a vote of 80 for, 16 against and 18 abstentions.
The government-drafted bill proposing amendments and supplements to the law on employment was adopted in the first reading, with 115 MPs voting for and 1 against.
Also, passing the first reading was the Labor Code bill introduced by My Step faction MP Rustam Bakuyan. 114 deputies voted for the measure, while 3 abstained.
The parliament adopted in the second and final reading the government-drafted bill proposing amendments to the law “On State Awards and Honorary Titles of Armenia” by a vote of 115 for and 2 abstentions.