Առողջություն 16:38 17/04/2020 Արցախ
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ նախօրեին թեստավորված 11 քաղաքացու փորձանուշի արդյունքներից 10-ն արդեն ստացվել է, ըստ որի 9 քաղաքացու մոտ կորոնավիրուսի վարակ չի հաստատվել:
Արցախի տեղեկատվական շտաբի հաղորդմամբ, նոր կորոնավիրուսի վարակը հաստատվել է ավելի վաղ Հանրապետական բժշկական կենտրոն տեղափոխված Քարվաճառի բնակչի հետ շփված բուժանձնակազմի ներկայացուցիչներից մեկի մոտ, ում հետ շփման մեջ գտնվող անձանց մեկուսացման ուղղությամբ այս պահին աշխատանքներ են տարվում:
Ավելի վաղ հաստատված և Քաշաթաղի բուժմիավորումում մեկուսացված երկու քաղաքացու կրկնակի թեստավորման արդյունքը կրկին բացասական է եղել. արդյունքում նրանք այսօր դուրս կգրվեն:
Մեկ քաղաքացու թեստավորման արդյունքների մասին կտեղեկացնեն ավելի ուշ՝ հետազոտության արդյունքները ստանալուց հետո:

В Арцахе коронавирус подтвержден у представителя медперсонала
Из министерства здравоохранения Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) сообщают, что уже получены результаты 10 из 11 проведенных накануне тестов на коронавирус. Согласно информации, коронавирус не подтвердился у 9 человек.
Как передает информационный штаб Арцаха, коронавирус подтвердился у одного из представителей медперсонала, контактировавшего с переведенным ранее в Республиканский медцентр жителем Карвачара. На данный момент проводится работа в направлении изоляции контактировавших с ним лиц.
Результаты повторного тестирования двух изолированных в медобъединении Кашатага двух граждан вновь оказались отрицательными, их сегодня выпишут.