ԱՅԼՄԱՄՈՒԼ 09:41 24/04/2020 Հայաստան
«Իրատես» թերթը գրում է. «Իմքայլականները, մանավանդ արցախյան խնդրին առնչվող Սերգեյ Լավրովի վերջին հայտարարություններից, էլ առավել` իրենց առաջնորդ Նիկոլ Փաշինյանի անհեթեթ լայվերից հետո հասկանում են` իրենց լավ օրեր չեն սպասում, և ակամա կենտրոնանում են պարետ Ավինյանի վրա, որը վերջին շրջանում իրեն զգում է այնպես, ինչպես «ձուկը ջրում»։
Փաշինյանն էլ փորձում է նրան ափ նետել, շնչահեղձ անել, այնուհանդերձ, արդեն իսկ խոսակցություններ կան թիմում, որ նրա նկատմամբ այլևս «լիչնիյ նեպրիյազն» չունի ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը, որին «թեթև սահքով» նույն «գորշ կարդինալ» Ավինյանը առաջին փոխվարչապետից ուղարկեց ԱԺ` մլուլ տալու, գործադիրում ազդեցության ողջ դաշտը վերցնելով իր վերահսկողության տակ:
Ու սա դեռ բոլորը չէ. «Իմ քայլի» սորոսականների որոշակի թև ևս սկսել է համակրանքով վերաբերվել Ավինյանին, ինչն էլ ակնհայտորեն անհանգստացնում, դուր չի գալիս Փաշինյանին, և վերջինիս լայվերից մեկը հատկապես այդ ակնարկներն էր պարունակում»:

Пресса дня 12:26 24/04/2020 Армения
Газета «Иратес» пишет, что представители блока «Мой шаг» после заявления главы МИД России Сергея Лаврова о поэтапном урегулировании карабахского конфликта и особенно после нелепых лайвов своего лидера понимают, что их ждут плохие дни и невольно сосредотачиваются на коменданте Тигране Авиняне, который чувствует себя в эти дни как «рыба в воде». А Пашинян пытается выбросить его на берег, «удушить».
«И несмотря на это в команде муссируются разговоры о том, что к нему уже не испытывает «личной неприязни» даже спикер парламента Арарат Мирзоян, которого тот же «серый кардинал» Авиняна «легким движением» отправил с поста первого вице-премьера в Национальное Собрание – отдыхать, взяв под свой контроль все влияние в правительстве.
И это еще не все: определенное соросовское крыло блока «Мой шаг» также начало относиться с симпатией к Авиняну, что явно беспокоит, не нравится Николу Пашиняну и в одном из последних лайвов содержался именно намек на это», - пишет газета.