Հասարակություն 09:37 25/04/2020 Հայաստան
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ ապրիլի 25-ի ժամը 08:30-ից ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են: Արագածոտնի մարզի Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանողավտոճանապարհները դեռ անորոշ ժամանակ փակ կլինեն:
Վարդենյաց լեռնանցքը դժվարանցանելի է բեռնատարների համար: Վայոց ձորի մարզի Սարավան-«Զանգեր» կոչվող հատվածում, Սյունիքի մարզի ավտոճանապարհներին առկա է մերկասառույց:
Վայոց ձորի մարզի Ջերմուկ քաղաքում, Տավուշի մարզի Դիլիջանի ոլորաններում, Կոտայքի մարզի Չարենցավան, Սյունիքի մարզի Սիսիան, Գեղարքունիքի մարզի Մարտունի, Վարդենիս, Գավառ քաղաքներում և Շիրակի մարզում տեղում է ձյուն:
Միաժամանակ հայտնում ենք, որ օտարերկրացիների՝ Վրաստան մուտքն արգելող որոշումը շարունակում է ուժի մեջ մնալ։ Արգելքը չի վերաբերում բեռնափոխադրումներին։

Общество 10:05 25/04/2020 Армения
МЧС Армении сообщает, что с 08:30 субботы, 25 апреля, автодороги на территории Армении в основном проходимы.
Aвтодороги, ведущие к крепости Амберд и озеру Кари в Арагацотнской области, будут закрыты в течение неопределенного периода времени.
Перевал Варденяц труднопроходим для грузовых автомобилей.
На участке Сараван-«Зангер», автодорогах Сюникской области Армении образовалась гололедица.
В городе Джермук Вайоцдзорской области, на серпантинах Дилижана Тавшуской области, Чаренцаване Котайкской области, Сисиане Сюникской области, городах Мартуни, Варденис, Гавар Гегаркуникской области и Ширакской области идет снег.
Согласно данным, полученным из департамента ЧС МВД Грузии и из департамента Центра управления в кризисных ситуациях Северной Осетии МЧС РФ, автодорога Степанцминда-Ларс открыта только для грузовых автомобилей.
Одновременно сообщается, что решение о запрете въезда иностранных граждан в Грузию остается в силе. Запрет не касается грузоперевозок.