Հասարակություն 09:37 25/04/2020 Հայաստան
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ ապրիլի 25-ի ժամը 08:30-ից ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են: Արագածոտնի մարզի Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանողավտոճանապարհները դեռ անորոշ ժամանակ փակ կլինեն:
Վարդենյաց լեռնանցքը դժվարանցանելի է բեռնատարների համար: Վայոց ձորի մարզի Սարավան-«Զանգեր» կոչվող հատվածում, Սյունիքի մարզի ավտոճանապարհներին առկա է մերկասառույց:
Վայոց ձորի մարզի Ջերմուկ քաղաքում, Տավուշի մարզի Դիլիջանի ոլորաններում, Կոտայքի մարզի Չարենցավան, Սյունիքի մարզի Սիսիան, Գեղարքունիքի մարզի Մարտունի, Վարդենիս, Գավառ քաղաքներում և Շիրակի մարզում տեղում է ձյուն:
Միաժամանակ հայտնում ենք, որ օտարերկրացիների՝ Վրաստան մուտքն արգելող որոշումը շարունակում է ուժի մեջ մնալ։ Արգելքը չի վերաբերում բեռնափոխադրումներին։

Society 10:39 25/04/2020 Armenia
The roadways in the territory of Armenia are mainly passable as of April 25 on 08.30, the country’s ministry of emergency situations (MES) reported. Roadways leading to Amberd fortress and lake Kari of Aragatsotn Province are going to be closed for an indefinite period of time.
According to the source, Vardenyats pass is difficult to pass for trucks. Clear ice is observed on Saravan-Zanger section of Vayots Dzor province and roads of Syunik province.
It is snowing in Jermuk town of Vayots Dzor marz, Dilijan turns in Tavush region, Charentsavan town of Kotayk region, Sisian town of Syunik region, Martuni, Vadenis, Gavar towns of Gegharkunik province as well as in Shirak.
According to the information provided by the Ministry of Internal Affairs of Georgia Stepantsminda-Larsi highway is open only for trucks after intensive snow removal.