Իրավունք 11:32 29/04/2020 Հայաստան
Գավառում կատարված սպանություններից հետո երկար լռությունից հետո քիչ առաջ ոստիկանությունը հաղորդագրություն տարածեց՝ նշելով, որ  բժշկական կենտրոնում որևէ մեկը չի սպանվել։
«Ապրիլի 28-ին, ժամը 17.40-ի սահմաններում Գավառում տեղի ունեցած դեպքի առնչությամբ, որի հետևանքով կան երկու զոհ և վիրավորներ, Ոստիկանության օպերատիվ-քննչական խմբերն անհրաժեշտ գործողություններ են իրականացնում: Ձեռնարկվում են միջոցառումներ` կատարվածի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:
Հարուցված քրեական գործի շրջանակում կատարվում է նախաքննություն:
Ինչպես կրակոցներով, այնպես էլ դրան հաջորդած դեպքերով կան բերման ենթարկվածներ։
Միաժամանակ նշենք, որ լրատվամիջոցները դեպքի հետ կապված չճշտված տեղեկություններ են հրապարակում: Նշվում է նաև, որ հարձակում է եղել հիվանդանոցի վրա, և այդ պահին այնտեղ է գտնվել ՀՀ ոստիկանության պետը:
Ոստիկանության պետն այդ պահին գտնվել է կրակոցների դեպքի վայրում՝ համալսարանի շրջակայքում, ոչ թե հիվանդանոցում, իսկ բժշկական կենտրոնում որևէ մեկը չի սպանվել: Լրատվամիջոցներին կոչ ենք անում չճշտված տեղեկություններ չհրապարակել:
Դեպքի վերաբերյալ կտրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն»,-ասված է ոստիկանության տարածած հաղորդագրության մեջ։

Право 12:57 29/04/2020 Армения
После длительного молчания с момента совершенных в городе Гавар убийств Полиция Армении немногим ранее распространила сообщение, отметив: никто в результате вчерашнего инцидента в медцентре города Гавар не был убит.
«В связи с произошедшим около 17:40 28 апреля в городе Гавар инцидента, в результате которого погибли два человека и есть раненые, оперативно-следственные группы Полиции предпринимают необходимые действия. Предпринимаются меры по установлению всех обстоятельств случившегося.
В рамках возбужденного уголовного дела ведется предварительное расследование.
По факту как стрельбы, так и последовавших за этим событий есть подвергнутые приводу.
Одновременно отметим, что СМИ публикуют непроверенную информацию по инциденту, указывается, что на больницу было совершено нападение и что в этот момент там находился начальник Полиции Армении.
Глава Полиции в этот момент находился на месте стрельбы, возле университета, а не в больнице, а в самом медцентре никто не был убит.
Призываем СМИ не публиковать непроверенных сведений. Об инциденте будет предоставлена дополнительная информация», – говорится в сообщении.