Քաղաքական 12:08 02/05/2020 Արցախ
Հայկական երկու պետությունների ռազմական համագործակցության և գործողությունների համադրման ծրագրի շրջանակում մայիսի 1-ից 2-ը աշխատանքային այցով ՊԲ-ում էր գտնվում ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը, տեղեկանում ենք Արցախի ՊԲ պաշտոնական կայքէջից։
«Արցախի հանրապետության իր պաշտոնակից, գեներալ-մայոր Ջալալ Հարությունյանի ուղեկցությամբ, ՀՀ պաշտպանության նախարարը եղել է հյուսիսային ու կենտրոնական ուղղությամբ գործող մի շարք զորամասերում, այցելել զորային ու թիկունքային նշանակության տարբեր օբյեկտներ, հանդիպումներ ունեցել սպայական, պայմանագրային ու ժամկետային կազմի զինվորականների հետ:
Աշխատանքային շրջայցի ընթացքում շոշափված հիմնական թեմաներից են եղել անձնակազմի ծառայողական ու սոցիալ-կենցաղային պայմանների բարելավման հարցերը, մարտական ու բարոյահոգեբանական պատրաստության, սպառազինության ու ռազմական տեխնիկայի արդյունավետ կիրառման, արդիականացման և թիկունքային ապահովման համալիր խնդիրները»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Նշվում է, որ Դ. Տոնոյանը բարձր է գնահատել երկու հայկական պետությունների ռազմական համագործակցության արդի մակարդակն ու այս համատեքստում մասնավորապես այն բոլոր միջոցառումների որակական ցուցանիշները, որոնք իրականացվում են ՊԲ-ում:
Աշխատանքային շրջայցի ընթացքում նաև ճշգրտվել են այն հետագա անելիքների առաջնահերթ ուղղությունները, որոնք առաջիկայում պետք է ընկած լինեն ռազմական համագործակցության օրակարգի հիմքում:

Society 14:16 02/05/2020 Armenia
Defense Minister of Armenia Davit Tonoyan visited Artsakh Republic on May 1-2 as part of the military cooperation plan between the two Armenian states.
As Artsakh Defense Army reported in a statement, accompanied by his Artsakh counterpart Jalal Harutyunyan, Minster Tonoyan visited number of military units located in northern and central directions of the borderline. The minister held meetings with commanders of the units, conscripts and contract servicemen.
Issues related to the readiness of the troops, improvement of their social and living conditions, combat, moral and psychological readiness, modernization and the efficient application of military equipment were discussed.
According to the release, Minister Tonoyan praised the current level of the military cooperation between Armenia and Artsakh and pointed to the quality work of the ongoing activities implemented in the defense ministry.
The parties have also defined the priority directions of upcoming works that would be at the basis of the agenda of the bilateral military cooperation.