Հասարակություն 10:27 09/05/2020 Հայաստան
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մայիսի 9-ի ժամը 08:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են:
Նշվում է, որ Արագածոտնի մարզի Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները դեռ անորոշ ժամանակ փակ կլինեն:
«Միաժամանակ հայտնում ենք, որ օտարերկրացիների՝ Վրաստան մուտքն արգելող որոշումը շարունակում է ուժի մեջ մնալ։ Արգելքը չի վերաբերում բեռնափոխադրումներին։ Վարորդներին խորհուրդ է տրվում երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով»,- ասված է ԱԻՆ  հաղորդագրությունում:

Society 11:08 09/05/2020 Armenia
Roads are mainly passable in the territory of Armenia as of May 9 at 8.am, the ministry of emergency situations (MES) reported in its daily update. Roadways leading to lake Kari of Aragatsotn Province is going to be closed for an indefinite period of time, the source said.
According to the information provided by the Ministry of Internal Affairs of Georgia Stepantsminda - Lars highway is open only for trucks after intensive snow removal. Meanwhile, the decision of the entry ban on foreign nationals to Georgia remains in force. The ban will not apply to the freight transport.