Հասարակություն 14:23 11/05/2020 Հայաստան
«Գեղարքունիքի մարզում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 15 նոր դեպք, ապաքինվել է ևս 10 քաղաքացի։ Բոլոր նոր դեպքերը գրանցվել են մեկուսացված քաղաքացիների շրջանում»,- ֆեսյսբուքյան էջում գրել է Գեղարքունիքի մարզպետ Գնել Սանոսյանը։
Նա հայտնել է, որ արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Հաստատված դեպքեր ունեն մարզի Վարդենիս, Մեծ Մասրիկ, Շատվան, Սոթք, Նորակերտ, Ծովինար, Ծովազարդ, Սեւան, Դդմաշեն, Գեղամավան, Զովաբեր եւ Մարտունի (քաղաք) համայնքներում։

Здоровье 14:42 11/05/2020 Армения
«В Гегаркуникской области Армении подтверждено 15 новых случаев заражения коронавирусом, выздоровели ещё 10 пациентов. Все новые случаи зарегистрированы среди изолированных граждан», – сообщил на своей странице в соцсети Facebook губернатор Гегаркуникской области Армении Гнел Саносян.
Он сообщил, что зафиксирована ещё одна смерть, у пациента была подтверждена коронавирусная инфекция, однако, смерть наступила по причине других болезней.
Случаи заражения коронавирусом подтверждены в общинах Варденис, Мец Масрик, Шатван, Сотк, Норакерт, Цовинар, Цовазард, Севан, Ддмашен, Гегамаван, Зовабер и Мартуни (город).