Քաղաքական 14:03 18/05/2020 Հայաստան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել է Հայաստանում 2021-2023 թթ. պետական միջնաժամկետ ծախսերի ծրագրի (ՄԺԾԾ) նախագիծը:
Կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ, մանրամասն անդրադարձ է կատարվել նախագծի մշակման հիմքում դրված  հիմնական մակրոտնտեսական կանխատեսվող ցուցանիշներին և հարկաբյուջետային շրջանակին: Նշվել է, որ նախագծում դիտարկվել են տարբեր սցենարներ՝ պայմանավորված ճգնաժամային պայմաններով և հնարավոր զարգացումներով:
Վարչապետ Փաշինյանը հանձնարարել է նախագծի վերաբերյալ ներկայացված առաջարկությունները մանրամասն քննարկել՝ այն լրամշակելու համար, և կարևորել կապիտալ ծախսային ծրագրերի իրականացման ուղղությամբ հետևողական քայլերի իրականացումն ու նոր նախագծերի մշակմանը միտված աշխատանքները:
«Պետք է ամեն ինչ անել, որպեսզի իրադարձությունները զարգանան լավատեսական սցենարով»,- նշել է կառավարության ղեկավարը:

Society 17:03 18/05/2020 Armenia
A consultation on the draft medium-term state expenditure program for 2021-2023 was held in the Office of Government Monday, chaired by Prime Minister Nikol Pashinyan,
As the press department at he government reported, reference was made to the main macroeconomic indicators and the underlying fiscal framework. The draft program features different development scenarios amid the ongoing crisis.
Prime Minister Pashinyan told those responsible to discuss in detail the proposals voiced during the meeting in order to amend it and take follow-up steps towards the implementation of capital expenditure programs. He stressed the need for developing new projects.
“Every effort should be made to ensure that the situation develops in an optimistic scenario,” Pashinyan said.