Իրավունք 19:59 19/05/2020 Հայաստան
ՀՀ ոստիկանությունը տեղեկացնում է, որ մի խումբ անձինք քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչությունում հաղորդում են տվել «Facebook» սոցիալական ցանցում «Narek Malian» անունով հանդես եկող օգտատիրոջ հակաօրինական գործողությունների վերաբերյալ։
Հաղորդման հիման վրա ոստիկանությունում նախապատրաստված նյութերով՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 137-րդ հոդվածի 1-ին մասի (Սպանության, առողջությանը ծանր վնաս պատճառելու կամ գույք ոչնչացնելու սպառնալիքը) և 144-րդ հոդվածի (Անձնական կամ ընտանեկան կյանքի մասին տեղեկություններ ապօրինի հավաքելը, պահելը, օգտագործելը կամ տարածելը) հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ, որն ուղարկվել է քննչական կոմիտե՝ նախաքննության։

Возбуждено уголовное дело против Нарека Маляна
Полиция Армении сообщает, что группа лиц в Главном управлении криминальной полиции представили сообщение о незаконных действиях пользователя соцсети Facebook под именем «Narek Malian».
По подготовленным на основании сообщения материалам, в Полиции возбуждено уголовное дело по признакам ч. 1 ст. 137 Уголовного кодекса РА («Угроза убийством, причинением тяжкого вреда здоровью или уничтожением имущества») и ст. 144 («Незаконный сбор, хранение, использование или распространение сведений личной или семейной жизни»), которое направлено в Следственный комитет РА для проведения предварительного следствия.