ԱՅԼՄԱՄՈՒԼ 09:19 21/05/2020 Հայաստան
«Օրերս ԿԳՄՍ փոխնախարար Գրիշա Թամրազյանը տղայական «ռազբորկայի» է կանչել Բարձրագույն որակավորման կոմիտեի արդեն նախկին նախագահ Սմբատ Գոգյանին, որը համարձակվել էր ՀՊՏՀ ռեկտորի ԺՊ Դիանա Գալոյանի հասցեին «թթու» խոսք ասել։ Հանդիպումը տեղի է ունեցել Գոգյանի տան մոտ, Թամրազյանն «ատչյոտ» է պահանջել Գոգյանից։
Հիշեցնենք, որ վերջինս ասել էր, որ Գալոյանի  դոկտորական ատենախոսությունում առկա են արտագրություններ, բայց Թամրազյանի հովանավորչության շնորհիվ նա զբաղեցնում է այդ պաշտոնը։
«Իր պաշտոնավարումն արժեքային ընտրություն է՝ իմ և իր միջև»,- նշել էր Գոգյանը։
Բարեբախտաբար, «ռազբորկան» ձեռնամարտի չի հասել, թեպետ Թամրազյանը, նախարարության աղբյուրի վկայությամբ, ապտակելու փորձ ունի և անգամ փորձարկել է փոխնախարարներից մեկի նկատմամբ։ Ի դեպ, երեկ Գոգյանին ընդունել է նաև Փաշինյանը, որպեսզի լսի նրա պարզաբանումները հրաժարականի առթիվ։
Սմբատ Գոգյանին հարցրինք՝ եղե՞լ է նման հանդիպում իր տան մերձակայքում։ «Ես դա հանդիպում չեմ անվանում, հանդիպումն ինձ համար կոնստրուկտիվ և գործնական է լինում»։ Ուրեմն տղայական զրո՞ւյց է եղել։ «Չեմ մեկնաբանում»»:

Пресса дня 11:47 21/05/2020 Армения
Газета «Грапарак» пишет, что заместитель министра образования, науки, культуры и спорта Гриша Тамразян вызвал на «разборку» уже бывшего председателя Высшей аттестационной комиссии Смбата Гогяна, который посмел нелицеприятно высказаться в адрес и.о. ректора Армянского государственного экономического университета Дианы Галоян. Встреча состоялась рядом с домом Гогяна, Тамразян потребовал «отчет» у Гогяна.
Напомним, Смбат Гогян заявил, что в докторской диссертации Дианы Галоян есть фрагменты плагиата, однако благодаря покровительству Тамразяна она занимает эту должность. «Ее должность – это ценностный выбор между мной и ей», - отметил Гогян.
К счастью, «разборка» не перешла в драку, хотя, как свидетельствует источник министерства, у Тамразяна есть опыт давать пощечину. Кстати, вчера Гогяна принял также Пашинян, чтобы выслушать объяснения по поводу его отставки. Мы спросили Смбата Гогяна, имела ли место такая встреча? «Я не называю это встречей, встреча для меня бывает конструктивной и деловой». Значит, эта был мужской разговор? «Не комментирую».