Զարուհի Բաթոյանի թեստի պատասխանը բացասական է եղել
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Զարուհի Բաթոյանը կորոնավիրուսի ախտորաշման թեստ է հանձնել։ Panorama.am-ին նախարարի մամուլի խոսնակ Սոնա Մարտիրոսյանը տեղեկացրեց, որ թեստի պատասխանը բացասական է եղել. այսինքն՝ նախարարի մոտ վիրուսի առկայությունը չի հաստատվել։
Ավելի վաղ լրատվամիջոցները գրել էին, որ Բաթոյանն ինքնամեկուսացել է։ Նա այսօր կառավարության նիստին չէր մասնակցում։
«Սիրելի՛ մարդիկ, իմ թեստի արդյունքը բացասական էր, պարզապես ապահովության համար աշխատում եմ տանից, նույն ռեժիմով։ Անհանգստանալու կարիք չկա, շնորհակալ եմ հոգատարության համար։ Ձեզ լավ նայեք և առողջ եղեք»,-իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է նախարարը։
Նշենք, որ ինքնամեկուսացած է շարունակում մնալ նաև Տարածքային կառավարման ու ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը։ Այդ նախարարությունում էլ վարակակիրներ են եղել։

Здоровье 17:44 21/05/2020 Армения
Министр труда и социальных вопросов Армении Заруи Батоян сдала тест на коронавирус. Об этом сообщила пресс-секретарь министра Сона Мартиросян, добавив, что результат теста оказался отрицательным, то есть наличие коронавируса у министра не подтвердилось.
Ранее СМИ сообщали, что З. Батоян самоизолировалась. Министр сегодня на участвовала в заседании правительства РА.
«Дорогие люди, результат моего теста на коронавирус отрицательный, работаю из дома в целях безопасности, в том же режиме. Причин для беспокойства нет, благодарю за заботу. Берегите себя и будьте здоровы», – написала на своей странице в соцсети Facebook Заруи Батоян.
Отметим, что в самоизоляции находятся также министр территориального управления и инфраструктур РА Сурен Папикян. В этом министерстве также были подтверждены случаи заражения коронавирусом.