Մշակույթ 09:40 21/05/2020 Աշխարհում
Իտալուհի Կլաուդիա Բորգոնոն շահել է  հայտնի նկարիչ Պաբլո Պիկասոյի նկարը, որը գնահատվում է 1 միլիոն եվրո։ news.ru-ն գրում է, որ աղջիկը գնել է «1 Պիկասոն 100 եվրոյով» ակցիայի միակ հաղթող տոմսը, որը կազմակերպվել էր «Օգնել ուրիշներին» ոչ առևտրային կազմակերպության կողմից:
Բարեգործական ակցիայի շրջանակում վաճառվել է ավելի քան 51 հազար տոմս։ Իտալուհին այժմ կարող է իր տան պատը զարդարել Պիկասոյի «Նատյուրմորտ» կտավով, որը նա ստեղծել է 1921 թվականին։
Մինչ իտալուհին, վիճակախաղում հաղթել էր ԱՄՆ 24-ամյա քաղաքացի. 2013 թվականին նրան բաժին էր հասել Պիկասոյի մեկ այլ նկար։

Культура 10:05 21/05/2020 В мире
Итальянка Клаудия Боргоньо выиграла картину известного художника Пабло Пикассо, стоимость которой оценивается в €1 млн. Девушка купила единственный выигрышный билет акции «1 Пикассо за 100 евро», устроенной некоммерческой организацией «Помогать другим».
Всего в рамках благотворительной акции было продано более 51 тысячи билетов. Боргоньо теперь сможет украсить свою квартиру работой художника «Натюрморт», написанной в 1921 году, сообщают «Невские новости».
До итальянки в лотерее выигрывал 24-летний гражданин США. В 2013 году ему досталась другая картина этого художника.