Մայիսի 27-ին դեպի Երևան երեք չվերթ կիրականացվի
Մայիսի 27-ին կիրականացվի Մինսկ-Երևան-Մինսկ չվերթը Բելավիա ավիաընկերության կողմից (ժամանում դեպի Երևան 02:45, Երևանից մեկնում ժամը 03:35):
Քաղավիացիայի կոմիտեից նաև տեղեկացնում են, որ մայիսի 27-ին կիրականացվի Դամասկոս-Երևան չվերթը Cham Wings ավիաընկերության կողմից (ժամանում 00:05):
Մայիսի 27-ին կիրականացվի Սանկտ-Պետերբուրգ-Երևան չվերթը Ural ավիաընկերության կողմից (ժամանում 19:30):
Պարետի ցուցումով ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության զբոսաշրջության կոմիտեն կուղեկցի ժամանած ուղևորներին դեպի ինքնամեկուսացման վայրեր, այսինքն՝ ուղևորների կողմից նախապես տրված հասցեներ։
«Ուստի խնդրում ենք ժամանող ուղևորների հարազատներին անհարմարություններից զերծ մնալու նպատակով չգալ օդանավակայան»,-նշում են կոմիտեից։

Society 19:21 25/05/2020 Armenia
Belavia air company will operate a round trip charter flight from Minsk to Yerevan on May 27. The plane is scheduled to arrive in Yerevan at 02:45 and depart to Minsk at 03:35, the Civil Aviation Committee of Armenia reported.
According to the source, on the same day, Cham Wings air carrier will conduct Damascus-Yerevan flight which is expected to arrive at Zvartnots airport at 00:05. Apart from the mentioned flights, Ural air company will conduct St.Petersburg-Yerevan flight on May 27.
As the Committee detailed, at the instruction of the Commandant, all passengers will be accompanied by to places of self-isolation upon arrival by the representatives of the the State Tourism Committee.