Առողջություն 11:20 25/05/2020 Արցախ
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ նոր կորոնավիրուսի(COVID-19) վարակը հաստատվել է ևս մեկ քաղաքացու մոտ: Վարակակիրը Շահումյանի շրջանից է՝ հաստատված դեպքի շփման շրջանակից, ապրում էր միայնակ և մինչ հիվանդության հաստատումը ինքնամեկուսացված էր: Արցախի տեղեկատվական շտաբից հայտնում են, որ այսպիսով, Արցախում հաստատվել է նոր կորոնավիրուսի հիվանդացության 34 դեպք:
Հիվանդությունը հաղթահարել են ևս 3 քաղաքացի: Առողջացման դեպքերն արդեն 13-են, մահացություն չի գրանցվել:
Տեղեկացնում են նաև, որ շարունակվում է 72 քաղաքացու մեկուսացումը, թեստավորման նպատակով Հայաստանի Հանրապետություն է ուղարկվել 725 փորձանմուշ:

Здоровье 11:35 25/05/2020 НКР
Согласно информации министерства здравоохранения Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)), коронавирус выявлен ещё у одного человека. Инфицированный – из Шаумяновского района, круга контактировавших с лицом, у которого ранее был подтвержден коронавирус. Об этом сообщает Информационный штаб Арцаха.
Отмечается, что гражданин живет один, а до подтверждения коронавируса находился в самоизоляции.
Таким образом, в Арцахе подтверждено 34 случая коронавируса.
Отмечается, что выздоровели ещё 3 гражданина. Общее число выздоровевших пациентов достигло 13, не зафиксировано ни одного летального исхода.
Сообщается также, что 72 пациента продолжают оставаться в изоляции, с целью тестирования в Армению направлено 725 образцов.