Հասարակություն 14:03 27/05/2020 Հայաստան
Կառավարության այսօրվա որոշմամբ  մեկնարկում է Ադրբեջանից բռնագաղթած անձանց բնակապահովման ծրագրի երկրորդ փուլը՝ բնակարանների գնման վկայագրեր տրամադրելու միջոցով:
Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը նշեց, որ մասնավորապես, նախատեսվում է 2 միլիարդ 169 միլիոն 750 հազար դրամն ուղղել Երևանի Կենտրոն, Էրեբունի, Նոր Նորք, Արաբկիր, Դավիթաշեն վարչական շրջաններում ժամանակավոր կացարաններում բնակվող ընտանիքներին բնակարանով ապահովելու հարցի լուծմանը:
Նախարարն ասաց, որ նախորդ փուլում՝ 2019-ին, 1,5 միլիարդ դրամ հատկացվել է 112 ընտանիքի բնակարանային հարցը լուծելու համար։ Ս.Պապիկյանի խոսքով, այս որոշմամբ 185 ընտանիքների  բնակապահովման համար է գումար հատկացվում։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հետաքրքրվեց, թե որքա՞ն գումար են տալիս ամեն ընտանիքի: Ս. Պապիկյանը պատասխանեց, որ տարբեր է, կախված է ընտանիքի անդամների թիվից և նրանց բնակարանի մակերեսից։

Society 15:50 27/05/2020 Armenia
By Wednesday’s decision of the Armenian government, the second stage of the housing program for people deported from Azerbaijan has launched.
Minister of Territorial Administration and Infrastructure Suren Papikyan said a total of 2,169,750,000 drams will be spent on solving the housing problem of families living in temporary shelters in Kentron, Erebuni, Nor Nork, Arabkir and Davitashen administrative districts of Yerevan.
The minister said that in the previous stage in 2019 1.5 billion drams were allocated to solve the housing problem of 112 families. According to Papikian, by this decision 185 families will be provided with apartments.
Prime Minister Nikol Pashinyan asked the minister how much money is provided to each family. In response, Papikyan said the sum varies depending on the number of family members and the size of the apartment.