Իրավունք 15:24 27/05/2020 Հայաստան
«Facebook» սոցիալական կայքում Դավիթ Աթանեսյան օգտատերը տեղադրել էր տեսանյութ, որտեղ ասվում էր, որ իր 9 տարեկան որդուն և բակում խաղացող երեխաներին է մոտեցել մի անծանոթ կին և բաժանել սրբապղծություն տարածող գրքեր։
Ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության անչափահասների իրավունքների պաշտպանության և ընտանեկան բռնության դեմ պայքարի վարչության պետ, ոստիկանության գնդապետ Նելլի Դուրյանի փոխանցմամբ,  ոստիկանության անչափահասների գործերով և ընտանեկան բռնության դեմ պայքարի ստորաբաժանման ծառայողները վերոհիշյալ նյութի հետքերով ստուգումներ և պարզաբանումներ են իրականացրել, ոստիկանության Արաբկիրի բաժին է հրավիրվել «Facebook» սոցիալական կայքի օգտատերը՝ անչափահաս որդու հետ:
«Զրույցի ընթացքում տղան նշել է, որ գիրքն իրեն ոչ ոք չի տվել, այլ այն գտել է շենքի հարևանությամբ գտնվող խոտածածկ տարածքից, և մատնացույց է արել վայրը, որտեղից գտել է գիրքը։ Այդ մասին փաստել է նաև տղայի մայրը: Ոստիկանության Արաբկիրի բաժնում փաստով նախապատրաստվում են նյութեր»,- գրել է նա։

Право 15:55 27/05/2020 Армения
Пользователь Давид Атанесян в видеобращении в соцсети Facebook сообщил, что на улице Врацакан в ереванском административном районе Арабкир детям, в том числе и его 9-летнему сыну, незнакомая женщина раздала книжки под названием «Оргазм для Вас или Вы для оргазма».
Начальник Управления по защите прав несовершеннолетних и борьбе с семейным насилием Главного управления уголовного розыска Полиции РА Нелли Дурян в связи с этим сообщила, что служащие подразделения Полиции по делам несовершеннолетних и борьбе с семейным насилием по следам вышеуказанного материала провели проверки и разъяснения, в Арабкирский отдел полиции был приглашен пользователь соцсети Facebook со своим несовершеннолетним сыном.
«В ходе беседы мальчик сказал, что книгу ему никто не раздавал, но нашел её на траве близ здания, и показал то место, где нашел книгу. Об этом сообщила также мама ребенка. По факту в Арабкирском отделе Полиции подготавливаются материалы», – отметила Н. Дурян.