Նոր Զելանդիայի հիվանդանոցներում կորոնավիրուսով այլևս ոչ մի հիվանդ չկա
Նոր Զելանդիան հիվանդանոցներում կորոնավիրուսով ոչ մի հիվանդ չունի և հինգ օր է, ինչ նոր դեպք չի հայտնաբերել։ Այս մասին, Daily Mail-ի հաղորդմամբ, նախօրեին հայտնել է երկրի առողջապահության նախարարությունը:
Հոսպիտալացված վերջին հիվանդը նախօրեին դուրս է գրվել Օքլենդում՝ որն այդքան գովերգված Նոր Զելանդիայի կողմից համաճարակի նկատմամբ արձագանքի վերջին ակորդն էր։
Նշվում է, որ Նոր Զելանդիան հաստատեց իր առաջին դեպքը փետրվարի 26-ին և փակեց իր սահմանները մարտի 19-ից և սկսեց ամբողջական արգելափակում պարտադրել մարտի 26-ին:
Երկրի հաջողությունը նշանակում է, որ այն կարող է փաստորեն վերացնել սահմանափակումները շաբաթների ընթացքում։

Health 10:41 28/05/2020 World
New Zealand has nobody in hospital with coronavirus and has not discovered a new case for five days, Daily Mail reported, citing the country's health ministry.
The last remaining hospital patient was discharged in Auckland overnight in the latest mark of success for New Zealand's widely-praised response to the pandemic.
New Zealand only confirmed its first case on February 26, but had shut its borders by March 19 and started imposing a full-scale lockdown on March 26.
The country's success means the lockdown could be virtually scrapped within weeks, with gatherings of up to 100 already permitted and plans being made to re-open travel to Australia.