«Արմենիա»-ն նախատեսում է Երևան-Լիոն-Երևան ուղղությամբ հատուկ չվերթ իրականացնել
Հունիսի 2-ին «Արմենիա» ավիաընկերությունը նախատեսում է իրականացնել հատուկ չվերթ Երևան-Լիոն-Երևան ուղղությամբ։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել էր «Արմենիա» ավիաընկերության փոխտնօրեն Գևորգ Խաչատրյանը։
«Երևան-Լիոն չվերթից կարող են օգտվել Ֆրանսիայի Հանրապետության քաղաքացիություն ունեցող և Ֆրանսիայում կացության իրավունք ունեցող քաղաքացիները:
Չվերթից օգտվելու համար անհրաժեշտ է հերթագրվել «Արմենիա» ավիաընկերությունում՝ այցելելով ավիաընկերության գլխամասային գրասենյակ՝ Վ. Սարգսյան 10, «Պիացցա Գռանդե» բիզնես կենտրոն հասցեով կամ զանգահարելով +374 60 51 77 77, +374 11 74 77 77 հեռախոսահամարներով։
Լիոն-Երևան չվերթից կարող են օգտվել Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիություն, Հայաստանում օրինական բնակության իրավունք ունեցող և Հայաստանի քաղաքացու ընտանիքի անդամ հանդիսացող քաղաքացիները։
Չվերթից օգտվելու համար անհրաժեշտ է գրանցվել Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպանությունում՝ +33753380239, Ստրասբուրգում ՀՀ մշտական ներկայացուցչությունում՝ +33643964105, Լիոնում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսությունում՝ +33666763191 կամ Մարսելում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսությունում՝ +33760323678 հեռախոսահամարներով»։

Общество 09:58 28/05/2020 В мире
Авиакомпания «Армения» 2 июня планирует выполнить спецрейс по направлению Ереван-Лион-Ереван, сообщил на своей странице в Facebook заместитель генерального директора авиакомпании Геворг Хачатрян.
Рейсом Ереван-Лион могут воспользоваться лица, имеющие гражданство Республики Франция или право на проживание в этой стране.
Чтобы воспользоваться данным рейсом, следует зарегистрироваться в авиакомпании, посетив ее головной офис по адресу ул. Вазгена Саргсяна, 10, бизнес-центр «Пиацца Гранде», либо позвонить по номерам +374 60 51 77 77 и +374 11 74 77 77.
Как отметил Хачатрян, из Лиона в Ереван могут прилететь лица, имеющие гражданство Республики Армения, законное право на проживание в Армении или члены семьи гражданина РА.
«Чтобы воспользоваться данным рейсом, следует зарегистрироваться в посольстве РА во Франции, позвонив по телефону +33753380239, либо постпредстве РА в Страсбурге (тел: +33643964105), генконсульствах в Лионе (тел: +33666763191) или Марселе (тел: +33760323678)», – сообщил он.