ՀՀ ՊՆ. Հայկական Զինուժը միայն պատասխանում է հակառակորդի սադրանքներին
Համացանցում տեսանյութ է տարածվել ու տեղեկատվություն, որ ՀՀ զինված ուժերը Նախիջևանի ուղղությամբ խոցել են ադրբեջանական ռազմական տեխնիկա։ Panorama.am-ը դիմեց ՀՀ պաշտպանության նախարարություն՝ մեկնաբանություն ստանալու տարածված տեսանյութի վերաբերյալ։
Պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը նախ ասաց, որ համացանցում հայտնված տեսանյութի ծագման կամ հայկական Զինված ուժերի գործողությունների մասին որևէ մեկնաբանություն չի կարող տալ։
«Միայ կարող եմ նշել, որ հայկական Զինված ուժերը երբեք նախահարձակ չեն լինում, մենք միայն պատասխանում ենք հակառակորդի սադրանքներին համարժեք կերպով»,- ասաց Շ. Ստեփանյանը։

Politics 17:48 01/06/2020 Armenia
A footage and reports circulated online suggest the Armed Forces of Armenia have destroyed an Azerbaijani military equipment in Nakhijevan direction. Panorama.am turned to the Ministry of Defense to comment on the reports.
Spokesperson at the ministry of defense Shushan Stepanyan refused to provide comments on the video and the actions of the Armenian Armed Forces.
“i can only mention that the RA Armed Forces never launch aggression and only respond proportionally to the provocations by the adversary,” Stepanyan said.