Առողջություն 11:03 02/06/2020 Հայաստան
Նախորդ օրվա ընթացքում կորոնավիրուս է հաստատվել ևս 517 մարդու մոտ, մեկ օրվա ընթացքում մահացել է կորոնավիրուսով 20 հիվանդ, որից մեկը, ըստ առողջապահության նախարարության՝ «այլ հիվանդություններից»։ Մեկ օրվա ընթացքում առողջացել է 25 մարդ։
Առողջապահության նախարարությունից մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 81 (կին), 80 (տղամարդ), 53 (տղամարդ), 64 (տղամարդ), 80 (տղամարդ), 82 (տղամարդ), 50 (կին), 75 (տղամարդ), 58 (տղամարդ), 74 (կին), 69 (տղամարդ), 57 (տղամարդ), 79 (տղամարդ), 86 (կին), 63 (տղամարդ), 69 (տղամարդ), 60 (կին), 75 (տղամարդ), 61 (կին) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ:
Ըստ ԱՆ-ի՝ նախորդ օրը արձանագրվել է «մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտնի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 56 է»:
Այսպիսով, հունիսի 2-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 10009 դեպք, որոնցից 3427-ն` առողջացած, 214-ը` մահվան ելքով, որից 56-ը՝ ըստ առողջապահության նախարարության, «այլ հիվանդությունից»:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 6368 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 59917 թեստավորում:

Здоровье 11:30 02/06/2020 Армения
Согласно опубликованным немногим ранее данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 вторника, 2 июня, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 10009.
Таким образом, за сутки подтверждено 517 новых случаев коронавируса, сообщают из Министерства.
За сутки скончались 20 пациентов с коронавирусом, 1 из них, как сообщает Минздрав, «по причине другой болезни».
Что касается случаев смерти, из Минздрава сообщают, что скончавшиеся пациенты были в возрасте 81 года (женщина), 80 лет (мужчина), 53 лет (мужчина), 64 лет (мужчина), 80 лет (мужчина), 82 лет (мужчина),  50 лет (женщина), 75 лет (мужчина), 58 лет (мужчина), 74 лет (женщина), 69 лет (мужчина), 57 лет (мужчина), 79 лет (мужчина), 86 лет (женщина), 63 лет (мужчина), 69 лет (мужчина), 60 лет (женщина), 75 лет (мужчина), 61 года (женщина). Все они страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
За сутки выздоровели 25 человек. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 3427 человек, число случаев с летальным исходом составило 214. При этом 56 пациентов с коронавирусом скончались по причине других болезней.