Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Լուկաշենկոյի հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր հեռախոսազրույց է ունեցել Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի հետ՝ վերջինիս նախաձեռնությամբ:
Վարչապետի աշխատակազմից տեղեկացնում են, որ Հայաստանի վարչապետը և Բելառուսի նախագահը մտքեր են փոխանակել կորոնավիրուսային համաճարակի և այդ ուղղությամբ պայքարի միջոցառումների վերաբերյալ:
Զրուցակիցները միմյանց ներկայացրել են իրենց երկրներում տիրող իրավիճակը, փոխանակվել ձեռնարկված քայլերի և ձեռք բերված փորձի մասին տեղեկատվությամբ:
Զրույցի վերջում նախագահ Լուկաշենկոն շուտափույթ ապաքինում է մաղթել վարչապետ Փաշինյանին և նրա ընտանիքին՝ հույս հայտնելով, որ շուտով հնարավոր կլինի հաղթահարել կորոնավիրուսային համաճարակը և, ինչպես նախկինում, դեմ առ դեմ հանդիպում ունենալ:

Politics 15:52 02/06/2020 Armenia
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan had on Tuesday a telephone conversation with President of Belarus Alexander Lukashenko, the PM's press service reported.
The prime minister of Armenia and the president of Belarus referred to the coronavirus-driven pandemic and the actions taken to fight the disease. They exchanged information on the situation in both countries and the experience built up during this time.
Lukashenko wished a speedy recovery to Pashinyan and his family. He expressed hope that the pandemic will soon be curbed and they will have an opportunity to meet face to face as they did in the past.