Հասարակություն 12:07 08/06/2020 Արցախ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հաստատել է կառավարության որոշում, որի համաձայն` Կարեն Շահրամանյանը նշանակվել է կադաստրի և պետական գույքի կառավարման կոմիտեի ղեկավար:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ, երկրի ղեկավարը հունիսի 8-ին հանդիպել է կոմիտեի աշխատակիցների հետ և ներկայացրել համակարգի նոր ղեկավարին՝ նրան հաջողություններ մաղթելով աշխատանքում:
Նախագահը կարևորել է կադաստրի և պետական գույքի կառավարման կոմիտեի ստեղծման անհրաժեշտությունը՝ նշելով, որ այն նպաստելու է ոլորտի կառավարման արդյունավետության բարձրացմանը:
Հիշեցնենք, որ Կարեն Շահրամանյանը նախկին կառավարության կազմում զբաղեցրել է քաղաքաշինության նախարարի պաշտոնը։

Общество 12:57 08/06/2020 НКР
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Араик Арутюнян утвердил решение правительства о назначении Карена Шахраманяна руководителем комитета кадастра и управления имуществом. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Согласно информации, президент Арцаха 8 июня встретился с сотрудниками комитета и представил нового руководителя системы, пожелав ему успехов в работе.
А. Арутюнян подчеркнул необходимость создания комитета кадастра и управления имуществом, отметив, что это решение окажет содействие повышению эффективности управления в этой сфере.