Հասարակություն 12:07 08/06/2020 Արցախ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հաստատել է կառավարության որոշում, որի համաձայն` Կարեն Շահրամանյանը նշանակվել է կադաստրի և պետական գույքի կառավարման կոմիտեի ղեկավար:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ, երկրի ղեկավարը հունիսի 8-ին հանդիպել է կոմիտեի աշխատակիցների հետ և ներկայացրել համակարգի նոր ղեկավարին՝ նրան հաջողություններ մաղթելով աշխատանքում:
Նախագահը կարևորել է կադաստրի և պետական գույքի կառավարման կոմիտեի ստեղծման անհրաժեշտությունը՝ նշելով, որ այն նպաստելու է ոլորտի կառավարման արդյունավետության բարձրացմանը:
Հիշեցնենք, որ Կարեն Շահրամանյանը նախկին կառավարության կազմում զբաղեցրել է քաղաքաշինության նախարարի պաշտոնը։

Politics 12:16 08/06/2020 NKR
Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan has approved the government's decision on appointing Karen Shahramanyan Head of the Cadastre and State Property Management Committee.
The president met on Monday with the staff of the committee and introduced the new head of the structure wishing him success in work, his office reported.
Harutyunyan highlighted the need of establishing the Cadastre and State Property Management Committee noting that it will contribute to increasing the management efficiency of the sphere.