Վերջին օրերին որոշակի դրական դինամիկա է արձանագրվում. վարչապետ
Վերջին օրերին գոհունակությամբ արձանագրում ենք, որ հակահամաճարակային կանոնների պահպանման որոշակի դրական դինամիկա է արձանագրվում: Այս մասին պարետատան նիստից հետո ճեպազրույցի ընթացքում, ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել այն հայրենակիցներին, որոնք միանում են այս հակահամաճարակային շարժմանը, որոնք հետևում են և հետևել են կանոններին, և որոնք ցանկանում եմ միանալ։ Այս հակահամաճարակային գործողությունները՝ համատարած դիմակ կրելը, իրենց հստակ արդյունքները կարող են տալ ամենաշուտը 1 շաբաթից, որովհետև վարակի հնարավոր ամենաբարդ ինկուբացիոն շրջանը համարվում է 7 օրը։ Ուզում եմ ընդգծել, որ շատ կարևոր է ոչ միայն հակահամաճարակային կանոնների ֆորմալ պահպանումը, այլև այդ կանոնների ճշգրիտ պահպանումը»,- նշեց վարչապետը։
Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով, համաճարակի դեմ պայքարի քաղաքականությունը մշակվում է՝ հաշվի առնելով Հայաստանի շահերը:
«Ամենօրյա ռեժիմով քննարկումներ ենք ունենում և կայացնում ենք այնպիսի որոշումներ, որոնք մաքսիմալ համապատասխանում են ՀՀ անվտանգության, տնտեսության և առողջապահության շահերին: Մեր խնդիրն է ոչ միայն համաճարակի հաղթահարումը, այլև մեր տնտեսությունը առավել բարվոք վիճակում տեսնելը»,- ասաց վարչապետը՝ հավելելով, որ համոզված են՝ գնում են ճիշտ ճանապարհով։

Politics 19:41 08/06/2020 Armenia
Adherence to preventive anti-epidemic measures has led to certain positive dynamics in the country, Armenian PM Nikol Pashinyan stated at a briefing on Monday after the session at the Commandant’s Office.
“I want to thank all our compatriots who join the anti-epidemic movement, who follow the safety rules prescribed by the Commandant's Office. These rules, wearing masks among them, can bring results in a week, at the earliest as the incubation period for the virus is maximum 7 days,” the PM said.
Pashinayn then noted that the state policy in the fight against the epidemic is developed considering the interests of Armenia.
“We are holding discussion and make decision on daily basis which are in line with the RA interest security, economic and healthcare interests. Our task is to not only overcome the disease but also have an improved economy,” said Pashinyan.