Վերջին օրերին որոշակի դրական դինամիկա է արձանագրվում. վարչապետ
Վերջին օրերին գոհունակությամբ արձանագրում ենք, որ հակահամաճարակային կանոնների պահպանման որոշակի դրական դինամիկա է արձանագրվում: Այս մասին պարետատան նիստից հետո ճեպազրույցի ընթացքում, ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել այն հայրենակիցներին, որոնք միանում են այս հակահամաճարակային շարժմանը, որոնք հետևում են և հետևել են կանոններին, և որոնք ցանկանում եմ միանալ։ Այս հակահամաճարակային գործողությունները՝ համատարած դիմակ կրելը, իրենց հստակ արդյունքները կարող են տալ ամենաշուտը 1 շաբաթից, որովհետև վարակի հնարավոր ամենաբարդ ինկուբացիոն շրջանը համարվում է 7 օրը։ Ուզում եմ ընդգծել, որ շատ կարևոր է ոչ միայն հակահամաճարակային կանոնների ֆորմալ պահպանումը, այլև այդ կանոնների ճշգրիտ պահպանումը»,- նշեց վարչապետը։
Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով, համաճարակի դեմ պայքարի քաղաքականությունը մշակվում է՝ հաշվի առնելով Հայաստանի շահերը:
«Ամենօրյա ռեժիմով քննարկումներ ենք ունենում և կայացնում ենք այնպիսի որոշումներ, որոնք մաքսիմալ համապատասխանում են ՀՀ անվտանգության, տնտեսության և առողջապահության շահերին: Մեր խնդիրն է ոչ միայն համաճարակի հաղթահարումը, այլև մեր տնտեսությունը առավել բարվոք վիճակում տեսնելը»,- ասաց վարչապետը՝ հավելելով, որ համոզված են՝ գնում են ճիշտ ճանապարհով։

Политика 20:09 08/06/2020 Армения
В последние дни с удовлетворением фиксируем, что наблюдается определенная позитивная динамика соблюдения противоэпидемических правил. Об этом премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил на брифинге после заседания комендатуры.
«Хочу поблагодарить тех соотечественников, которые присоединились к этому противоэпидемическому движению, которые соблюдают и соблюдали правила, тех, кто хочет присоединиться. Эти противоэпидемические меры – ношение маски, могут дать четкие результаты самое раннее через 1 неделю, поскольку наиболее сложным инкубационным периодом для вируса считаются 7 дней. Хочу подчеркнуть, что очень важно не только формальное соблюдение противоэпидемических правил, но и их точное соблюдение», – отметил премьер-министр Армении.
По словам Пашиняна, политика по борьбе с коронавирусом разрабатывается с учетом интересов Армении.
«В каждодневном режиме проводим обсуждения и принимаем решения, максимально соответствующие интересам безопасности, экономики и здравоохранения Армении. Наша задача – не только преодолеть эпидемию, но и видеть нашу экономику в хорошем состоянии», – сказал премьер-министр, добавив, что они убеждены в том, что идут по верному пути.