Հասարակություն 18:47 17/06/2020 Արցախ
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հերքում է  ադրբեջանական Ordu.az կայքի տարածած հաղորդագրությունը, թե հայկական ուժերը 60 մմ տրամաչափի ականանետից կրակ են բացել Թերթերի շրջանի Ղափանլու գյուղի ուղղությամբ՝ թիրախավորելով ցորեն տեղափոխող բեռնատարը։
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունում, մասնավորապես, ասված է.
«Հունիսի 17-ին ադրբեջանական Ordu.az կայքէջի տարածած հաղորդագրությունն առ այն, թե իբր հայկական ուժերը 60 մմ տրամաչափի ականանետից կրակ են բացել Թերթերի շրջանի Ղափանլու գյուղի ուղղությամբ՝ թիրախավորելով ցորեն տեղափոխող բեռնատարը, իրականությանը չի համապատասխանում:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները խստիվ հետևում են հրադադարի պահպանման ռեժիմին, միևնույն ժամանակ հորդորում է ադրբեջանական կողմին զերծ մնալ իրավիճակն արհեստականորեն ապակայունացնելուն միտված քայլերից, հակառակ դեպքում հետևանքների համար ողջ պատասխանատվությունը կրելու է ադրբեջանական կողմը»:

Политика 19:15 17/06/2020 НКР
Министерство обороны Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) опровергает распространенное азербайджанским сайтом Ordu.az сообщение о том, что армянские силы якобы открыли огонь из миномета калибра 60 мм в направлении села Гапанлы Тертерского района, сделав мишенью перевозящий пшеницу грузовик.
В распространенном Минобороны НКР сообщении, в частности, отмечается:
«Опубликованная 17 июня на азербайджанском сайте Ordu.az информация о том, что армянские силы якобы открыли огонь из миномета калибра 60 мм в направлении села Гапанлы Тертерского района по перевозящему зерно грузовику, не соответствуют действительности.
Министерство обороны Республики Арцах заявляет, что передовые подразделения армии строго соблюдают режим прекращения огня, в то же время призывает азербайджанскую сторону воздерживаться от шагов, направленных на искусственную дестабилизацию ситуации, в противном случае всю ответственность за последствия будет нести азербайджанская сторона».