Քաղաքական 10:41 18/06/2020 Հայաստան
Նախօրեին՝ հունիսի 17-ին, ՀՀ-ում Ռուսաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Վահե Էնֆիաջյանին և ԱԺ Տարածաշրջանային և եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Միքայել Մելքումյանին: Այս մասին հաղորդվել է դեսպանատան ֆեյսբուքյան էջում:
«Զրույցի ընթացքում կողմերը քննարկել են ռուս-հայկական միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացումը, կորոնավիրուսային վարակի դեմ պայքարում Ռուսաստանի աջակցությունը, որը Հայաստանին տրամադրվել է ինչպես երկկողմ ձևաչափով, այնպես էլ ընդհանուր ինտեգրացիոն ասոցիացիաների շրջանակներում:
Խորհրդարանականները նաև կիսվել են իրենց տեսլականով՝ հյուրընկալող երկրի ներքաղաքական օրակարգի որոշ ասպեկտների վերաբերյալ», - ասվում է հայտարարության մեջ:

Politics 14:15 18/06/2020 Armenia
Russian Ambassador to Armenia Sergey Kopirkin met on Wednesday with Deputy Speaker of the Armenian National Assembly Vahe Enfiajyan and Chairman of the parliament’s Standing Committee on Regional and Eurasian Integration Mikayel Melkumyan, who represent the opposition Prosperous Armenia faction.
"During the talks, the parties discussed the development of Russian-Armenian inter-parliamentary relations, Russia's support in the fight against the coronavirus infection, which was provided to Armenia both in bilateral format and within the framework of general integration associations,” the Russian Embassy in Armenia said in a statement.
The parliamentarians also shared their views on some aspects of Armenia’s domestic political agenda, the statement said.