Հասարակություն 12:42 22/06/2020 Աշխարհում
Delta ավիաընկերության 500 աշխատակից վարակվել է COVID-19-ով, որոնցից 10-ը մահացել է վիրուսի պատճառով։ Այս մասին հայտնել է Atlanta Journal Constitution-ը:
Ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Էդ Բաստիանն այս մասին հայտարարել է  բաժնետերերի ժողովի ժամանակ ու տեղեկացրել, որ վարակվածների մեծամասնությունը վերականգնվել է:
AJC- ն հայտնում է, որ Delta-ն պլանավորում է թեստավորել իր բոլոր աշխատակիցներին այս շաբաթվանից Մինեապոլիսում, այնուհետ Ատլանտայում, Դեթրոյթում և Նյու Յորքում:
Բաստիանն ասել է, որ մինչ շուրջ 10,000 վարչական անձնակազմ աշխատում է տնից, աշխատողների մեծ մասը պետք է տեղում լինի:

Society 13:13 22/06/2020 World
Five hundred employees with Delta Air Lines reportedly tested positive for COVID-19, and 10 of them died due to the virus, WVLT reported, citing the Atlanta Journal Constitution.
According to the company’s chief executive officer Ed Bastian, a vast majority of those who tested positive have recovered. He made the announcement during a shareholders meeting Thursday.
AJC reported Delta plans to test all of its employees for the virus starting this week in Minneapolis, expanding to Atlanta, Detroit and New York.
Bastian said that, while nearly 10,000 administrative staff work from home, most employees need to be on site.