Բյուջեի կատարողականը քննարկվել է Արցախի խորհրդարանական խմբակցություններում
Արցախի Հանրապետության ԱԺ-ում քննարկվել է 2019-ի պետական բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվությոունը քննարկվել է Ազգային ժողովի Արցախի «Արդարություն», «Արցախի ժողովրդավարական կուսակցություն» և «Հայ հեղափոխական դաշնակցություն» խմբակցություններում:
Արցախի Հանրապետության ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնի փոխանցմամբ, քննարկումներին բյուջեի կատարողականի վերաբերյալ պարզաբանումներ են տվել Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը և Ֆինանսների նախարար Վահրամ Բաղդասարյանը:
Պատգամավորներն առաջարկություններ են ներկայացրել ծրագրային բյուջետավորման համակարգի ներդնման, զբոսաշրջային ոլորտում սկսնակ նախագծերի ֆինանսավորման, պետական պատվերով մասնագետների պատրաստման ու աշխատանքի ապահովման գործիքակազմերի մշակման և բյուջեի ծախսային որոշ դրույթների մանրամասնման անհրաժեշտության վերաբերյալ:
Բյուջեի կատարողականի հանձնաժողովային քննարկումը կեզրափակվի հունիսի 23-ին՝ ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում:

Политика 17:16 22/06/2020 НКР
22-го июня годовой отчет об исполнении государственного бюджета за 2019 год был обсужден во фракциях «Справедливость» Арцаха, «Демократическая партия Арцаха» и «Армянская Революционная Федерация» НС Арцаха (НКР). Подробности представляет пресс-служба НС Арцаха.
Разъяснения касательно отчета об исполнении бюджета представили государственный министр Республики Арцах Григорий Мартиросян и министр финансов Ваграм Багдасарян.
Депутаты представили предложения касательно внедрения системы программного бюджетирования, финансирования новых проектов в сфере туризма, подготовки специалистов по государственному заказу и разработки инструментариев по обеспечению работы и необходимости детализации некоторых расходных положений бюджета.
Обсуждения отчета об исполнении государственного бюджета в комиссиях будут завершены 23-го июня на заседании постоянной комиссии по финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению.