Առողջություն 12:22 23/06/2020 Հայաստան
Հունիսի 23-ի ժամը 11.30-ի դրությամբ Գյումրու ինֆեկցիոն հիվանդանոցում կորոնավիրուսով 75 հիվանդ է բուժվում, 68-ը Շիրակի մարզի բնակիչ է։ Կորոնավիրուսից առողջացել և հիվանդանոցից մինչ օրս դուրս է գրվել Շիրակի մարզի 238 բնակիչ։ Տվյալները ներկայացնում է Շիրակի մարզպետարանը։
Շիրակի մարզում այս պահին տնային ինքնամեկուսացման ցուցում ունի 940 քաղաքացի, նրանցից 205-ի մոտ դրական ախտորոշում կա՝ հիվանդության անախտանիշ ընթացքով, հսկողությունն իրականացվում է առողջության առաջնային օղակի կողմից։ 33 հիվանդներ տեղափոխվել են մայրաքաղաք: Արձանագրվել է մահվան 16 դեպք։
Մարտի մեկից մինչ օրս Շիրակի մարզի բուժհաստատություններում և հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի մարզային կենտրոնում իրականացվել է 3666 նմուշառում, մայիսի 12-ից հունիսի 22-ը ներառյալ Գյումրիում իրականացվել է 2312 նմուշառման հետազոտություն։

Society 14:49 23/06/2020 Armenia
As of June 23, 75 patients are treated at Gyumri Infectious Hospital in Shirak province, the Governor’s office reported in its daily update, adding 68 of them are residents of the province. The total number of recovered citizens is 238.
According to the source, 940 citizens in the province have been advised to self-isolate, 205 of them have tested positive for Covid-19 and are treated at home supervised by front-line medical staff.
To date, 3,666 coronavirus tests have been performed at Shirak hospitals and the regional branch of the National Center for Disease Control and Prevention, the source said.